Soru Formülleri koda çevirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yanginci34

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar; Sİzden ricam 2 li teslim sayfasında bazı dizi formüllerim var bu dizi formülleri ve diğer formüllerim dosyayı çok yavaşlatıyor. Sizlerden ricam dosyadaki tüm formülleri koda çevire bilirmiyiz. Şimdiden ilgilenen arkadaşlarıma teşekkürler.
vba şifre:1979
İndir deneme stok xlsm

Merhaba.
Yapılmak istenilen işlemi, sayfalar arası ilişkileri bilemiyoruz.
Belgede yaptığım değişikliklerle (gereksiz biçimlendirilen alanları iptal ettim)
FORMÜLLER menüsündeki AD TANIMLAMALARInı ekledim/değiştirdim ve
görebildiğim kadar, VERİ DOĞRULAMA listesine ilişkin olan dahil mevcut formüllerde buna ilişkin düzenlemeler de yaptım.

Belgenizin çalışmasında gözle görülür bir hızlanma meydana geldi ve dosya boyutu da 118 KB oldu.

Umarım işinize yarar.

Ekli dosyalar

Merhaba.
Yapılmak istenilen işlemi, sayfalar arası ilişkileri bilemiyoruz.
Belgede yaptığım değişikliklerle (gereksiz biçimlendirilen alanları iptal ettim)
FORMÜLLER menüsündeki AD TANIMLAMALARInı ekledim/değiştirdim ve
görebildiğim kadar, VERİ DOĞRULAMA listesine ilişkin olan dahil mevcut formüllerde buna ilişkin düzenlemeler de yaptım.

Belgenizin çalışmasında gözle görülür bir hızlanma meydana geldi ve dosya boyutu da 118 KB oldu.

Umarım işinize yarar.
Hocam ellerinize sağlık bu bile benim için veli nimet olmakla beraber 2 li teslim senedi sayfasındaki dizi formülünü sadece makroya çevirme imkanımız olursa işime çok yarayacak çünkü dosyayı açma ve kapamada benim kanaatimce kasmanın sebebi dizi formülü diye düşünüyorum. Hocam saygılar.

Dizi formüllerinin işlevini yapmak üzere ; MODULE 3 'teki Düğme1_Tıklat makrosunun ilgili satırlarını,
aşağıdaki şekilde değiştirerek dener misiniz (YEŞİL olan satırlar eklenenler) ?
VBA:
You must log in to view content
(19 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5