Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Qene

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

A sütunumda alt alta ve karışık sıralamada, "Geçti", 10, 20, 30 gibi sayısal ve metinsel değerler yazılı. Bu değerleri BENZERSİZ ve DEVRİK_DÖNÜŞÜM formülüyle yan yana yazdırıyorum.
Kod:
You must log in to view content
(1 satır)
Veriler tabi varsayılan olarak geliyor. SIRALA formülünü eklediğimde, önce sayısal değerler sonra da metinsel değerler sıralanıyor.
Kod:
(1 satır)
Ben ise, önce metinsel değerleri A-Z, akabinde ise sayısal değerleri A-Z sıralamak istiyorum. SIRALA formülünü aşağıdaki gibi kullanınca dediğim kısmen oluyor ama sayısal değerler de büyükten küçüğe gelmekte.
Kod:
(1 satır)
Bu konuda yardımınızı rica ederim.

Teşekkürler.

Çözüm
Maalesef ki,
Türkçe'm çok iyi değil. Hikayeleri de defalarca okuyorum ve genelde de yanlış anlıyorum.
Bunda da aynı durum var. Defalarca okudum.

Anladığımı hikaye edersem,
G2 : G15 aralığında Metinler ve Sayılar ( ama gerçekten sayılar, sayı görünümlü metin olmayanlardan yani) var.
İstiyoruz ki, bir sıralama yapalım. bu sıralamada önce metinler yer alsın. Bu metinler de alfabetik sırayla olsun. Bu metin sıralamasını da sayılar takip etsin. Ve sayıların sıralaması da Küçükten Büyüğe olsun.

Buna bir çözüm olarak
R343.webp
Maalesef ki,
Türkçe'm çok iyi değil. Hikayeleri de defalarca okuyorum ve genelde de yanlış anlıyorum.
Bunda da aynı durum var. Defalarca okudum.

Anladığımı hikaye edersem,
G2 : G15 aralığında Metinler ve Sayılar ( ama gerçekten sayılar, sayı görünümlü metin olmayanlardan yani) var.
İstiyoruz ki, bir sıralama yapalım. bu sıralamada önce metinler yer alsın. Bu metinler de alfabetik sırayla olsun. Bu metin sıralamasını da sayılar takip etsin. Ve sayıların sıralaması da Küçükten Büyüğe olsun.

Buna bir çözüm olarak
R343.webp

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...