Çözüldü İş Takıp Planı Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

valentino06

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Sayın Hocalarım İş Takip planı yapmak istiyorum. H5 : CV5 Arasında vardiyalar gün bazlı boyoma yapabiliyorum. benim istediğim "F6" gün saysı girildiğinde "F3" kritere boyamaya başlasın. bitiş tarihine göre hem vardiyaları hem de başlangıç tarihinden bitiş tarihine kadar boyoma işlemlerini yapabilirmiyiz. yaklaşık 3000 satıra göre düzenleme yapılabilirmi lütfen yardımcı olabilirmisiniz. Çok teşekkür ederim.

Sayın Privet Hocam Öncelikle çok teşekkür ederim. Hocam Örnek : 01/05/2020 - 11/05/2020 arasında ve 1.vardiyada başlamışsa 1.vardiyadan itibaren hepsini 11/05/2020 kadar boyatabilirmiyiz. lütfen Hocam Gerçekleşme sütünda ortalamaya göre hareket ediyor. ben orda da bir hata yapmışım. hocam rica etsem oraya bakabilirmisin. Privat hocam çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Rica ederim fakat ne istediğinizi tam anlayamadım.
İlk isteğinize göre F3 kriterine göre boyamak istediğinizi söylemiştiniz. Ona göre ayarladım. Yani örneğin F3 = 2.V ise o tarih aralığındaki 2.V"ye denk gelenleri.
Şimdi tamamını derken vardiya gözetmeksizin tarihler arasındaki bütün hücreleri (yani 2.V ise sadece 2.V"leri değil diğer hücreleri de mi) boyamak istiyorsunuz?
Eğer öyleyse dosyanız ekte.

Ekli dosyalar

Sayın PirveT Hocam göndermiş olduğum excel kitabında örnekte gösterdim. İnşallah anlatabilmişimdir. Hayırlı İftarlar Arkadaşlar. Hocam biten işi başlangıç üzerine işlesin. farklı renkle

Ekli dosyalar

Ekli dosyayı bulunduğumuz güne göre otomatik güncelleyecek şekilde hazırladım.
Herhangibir yere manuel yazınca değişecek şekilde de değişiklik yapabilirim.
20% tamamlanmıştır yazısını da formülle H6 hücresine ekledim. Bunu ihtiyacınız kadar sağa ve aşağı doğru çoğaltabilirsiniz.
Fakat bu dosya çok satırlı bir dosya olacaksa her hücrede formül olması sebebiyle dosyanız şişebilir.
Ayrıca 20% tamamlanmıştır yazısı hücreye sığmadığından dolayı tamamı çıkmıyor. Ve malesef formülle hücre birleştirme yapılmıyor.
Yukarıda bahsettiğim 2 sebepten dolayı tavsiyem makrolu çözüm kullanmanızdır.

Ekli dosyalar

PriveT hocam sizin yapmış formülden sonra Gerçekleşme yüzdesi silsem diğer formüller bozulurmu. artık gerek kalmadı.İnşallah Ömer hocam veya diğer üstadlar fark ederlerde yardımcı olurlar. İnşallah.

Sizin manuel girdiğiniz (C sütunu) gerçekleşme yüzdesini silebilirsiniz.
Benim formülle yazdırdığım H:CV arasındaki formülü silerseniz renklendirmede sıkıntı yaşamazsınız. Sadece oradaki yüzde hesabı silinir.

Ben tüm sütunu sileyim demiştim. Çünkü artık gerek kalmadı.

Sütunu komple silerseniz sizin 1-2-3-4. satırlarınızdaki formülleriniz de olmak üzere bütün herşey bozulur. Tekrardan yapmanız gerekir.
İster o sütunu gizleyebilirsiniz, isterseniz de =EĞER(D6<BUGÜN();(BUGÜN()-$D6)/($E6-$D6)*100&"% Tamamlanmıştır";"") formülünü C6 hücresine yapıştırıp ihtiyacınız kadar aşağı sürükleyip çoğaltarak gerçekleşme yüzdesini ekleyebilirsiniz. Ekli dosyadaki gibi.

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Site Üyesi
ANKARA
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
32