İş Takıp Planı Hk.

Çözüldü İş Takıp Planı Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

valentino06

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Sayın Hocalarım İş Takip planı yapmak istiyorum. H5 : CV5 Arasında vardiyalar gün bazlı boyoma yapabiliyorum. benim istediğim "F6" gün saysı girildiğinde "F3" kritere boyamaya başlasın. bitiş tarihine göre hem vardiyaları hem de başlangıç tarihinden bitiş tarihine kadar boyoma işlemlerini yapabilirmiyiz. yaklaşık 3000 satıra göre düzenleme yapılabilirmi lütfen yardımcı olabilirmisiniz. Çok teşekkür ederim.

Sayın Ömer Baran Hocam çok teşekkür ederim. Harika olmuş Allah Kat Kat Razı Olsun. Hocam bir aşaması daha var ama şu an daha netleştiremedik konu netleşince yeni konu açarım. Sayın PriveT Hocam sizede tekrar tekrar teşekkür ederim.
İyi Günler.
Saygılarımla.

Sayın Ömer Baran Hocam örnek 01.05.2020 - 05.05.2020 tarihlerinde yapılması gereken iş bitmezse işin bitirme süreci uzarsa acaba 3 bir renk yapılabilirmi
çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Sayın @valentino06 .

Neden olmasın! Belgede 3 adet tarih var; başlangıç (C sütunu), bitiş (D sütunu) ve kriter (D3 hücresi) tarih.
Kastınız, işlemde kullanılacak 4'üncü bir tarihin olması mıdır, yoksa D3'e yazılan kriter tarihin herbir satır için farklı olabileceği midir?

.

Ömer Baran Hocam Yok iki tarih arasını boyama yapıyor işe başlama tarihi yeşil - diğeri sarı bu kısma iki tarih arası iş bitirme gerçekleşmese farklı bir renge boyasın tabi olabilirse
Saygılarımla.

Sayın Ömer Baran Hocam Kusura Bakmayın daha yeni dönüş yapıyorum. cevap yazmış olduğunuzu yeni fark ettim. hocam eklediğim excele de belirttim . İnşallah olur. çok teşekkür ederim.
İyi günler dilerim.
Saygılarımla.

Ekli dosyalar

Sayın @valentino06 .

Eklediğiniz belgede, isteğinizi tam olarak anlayamadım.
Gecikme Tarih sütununa BUGÜN tarihini yazmışsınız.
Aynı tarih KRİTER TARİH hücresinde de var.

Örneğin;
-- Takvim Başlıngıç Tarihi:27.04.2020
-- Takvim Bitiş Tarihi:07.06.2020
-- İş Başlangıç: 29.04.2020
-- İş Bitiş: 04.05.2020
-- D3 hücresindeki KRİTER TARİH: 06.05.2020
-- İş Gecikme Tarihi: 10.05.2020
ise hangi sütunların hangi renk olacağını sütun adları ve renk belirterek net ifade eder misiniz?

.

Sayın Ömer Baran Hocam evet bugün tarihi baz alacağız d3 kullanacağız. tekrar ekliyorum. gecikme tarihine iş kaç gün geç biterse o tarih girilecek ona göre boyama yapacak. excelde gecikme tarihleri olan bölümü kırmızı yaptım.
İyi günler.
Saygılarımla.

Ekli dosyalar

Kırmızı renklendirdiğiniz gün adeti, yazdığınızdan hep 1 gün fazla durumda.
Özellikle mi böyle acaba?
Bitiş tarihi formülünü =EĞER(VE(C6>0;F6>0);C6+F6-1;"") olarak mı değiştereceksiniz yada değiştirilmesi mi gerekiyor?

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...