C

Çözüldü İşarete Basınca Aktifpasif Yapma PUANTAJ

cahan2010

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
31 Gün süren aylarda 31. nci günü aktif etmek için yapılan dosyada "U" sütunun üzerindeki + işaretine tıklayınca işlem yapmıyor. Ufak bir sorunu var, sanırsam. Sorun çözülebilrimi.

Ekli dosyalar

Sütun genişliğini artırıp veya yazı boyutunu yeterince küçültüp şu formülü uygulayın. sütun dar olduğunda 0,5 >> 1 olarak görünür.
Arefe dahil resmi tatile yazılan (ister hafta içi, ister hafta sonu olsun, yani sadece Resmi TAtil olup olmadığı önemli)
Y'lerin adeti / 2 sonucunu verir.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Sütun genişliğini artırıp veya yazı boyutunu yeterince küçültüp şu formülü uygulayın. sütun dar olduğunda 0,5 >> 1 olarak görünür.
Arefe dahil resmi tatile yazılan (ister hafta içi, ister hafta sonu olsun, yani sadece Resmi TAtil olup olmadığı önemli)
Y'lerin adeti / 2 sonucunu verir.
Kod:
(1 satır)
Formülü uyguladım. Formüller güncelenemiyor. Bir sorun var.

Ekli dosyalar

@PriveT

Hesaplama OTOMATİK iken 21 numaralı cevaptaki durumu kontrol eder misin?
Sütun genişliğini bir miktar artırarak deneme yaparsanız iyi olur.
Resmi Tatil (hafta sonu değil) günlerine yazılan Y adeti / 2 istenilen sonuç bu.

@PriveT

Hesaplama OTOMATİK iken 21 numaralı cevaptaki durumu kontrol eder misin?
Sütun genişliğini bir miktar artırarak deneme yaparsanız iyi olur.
Resmi Tatil (hafta sonu değil) günlerine yazılan Y adeti / 2 istenilen sonuç bu.
Konudan uzak olduğum için anlamadım formül nereye eklenecek?
dosyada "U" sütunun üzerindeki + işaretine tıklayınca
denmiş ama U sütununda "+" işareti de göremedim.

:rolleyes:

Soru içerik değiştirdi, o olay artık yok.

Konu sahibinin son cevabındaki örnek belgede,
benim cevabımdan alıntılanan formül en sağdaki sütunda denenecek.
Sonuç: RT günlerine yazılan Y adeti / 2 olmalı. Y ekle/sil ile sonuç güncelleniyor mu?
NOT: Sütun genişliğini tekrar hatırlatayım.

Soru içerik değiştirdi, o olay artık yok.

Konu sahibinin son cevabındaki örnek belgede,
benim cevabımdan alıntılanan formül en sağdaki sütunda denenecek.
Sonuç: RT günlerine yazılan Y adeti / 2 olmalı. Y ekle/sil ile sonuç güncelleniyor mu?
NOT: Sütun genişliğini tekrar hatırlatayım.
Evet, Y yaptıkça değer +0,5 artıyor.
Animation.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
@ahmetcahan
Yalnız birşey dikkatimi çekti.
AK10 itibariyle olan formül
Kod:
(1 satır)
değil
Kod:
(1 satır)
Olmalı.

@ahmetcahan
Yalnız birşey dikkatimi çekti.
AK10 itibariyle olan formül
Kod:
(1 satır)
değil
Kod:
(1 satır)
Olmalı.
Şimdi yine baktım, bu formül sadece AK10'da. AK11 itibariyle başka bir formül var.
Artık hangisini kullanmanız gerekiyor bilmiyorum. Kontrol ediniz.

Şimdi yine baktım, bu formül sadece AK10'da. AK11 itibariyle başka bir formül var.
Artık hangisini kullanmanız gerekiyor bilmiyorum. Kontrol ediniz.
Üstadlar
Fazla çalışma saat AK10 ve AK11 aşağıdaki formülle sayıyor. Burada sorun yok.
AK10
Kod:
(1 satır)
AK11
Kod:
(1 satır)
Sorun:
Ömer üstadım. İlk başta AL10 hücresindeki formül çalışıyordu. Y=Fazla Çalışma (Yarım Gün)
Kod:
(1 satır)
formülünün kullanıldığı güncelleme yapmıyor. Hesaplama seçeneklerinde Otomatik güncelleme açık ancak. işlemini yapmıyor. Bende şaşırdım. Bir yerde formülde hatalımı yazdım. Bilemiyorum.

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sn @PriveT tarafından yazılan 27 numaralı cevapta yer alan hareketli ekran görüntüsünden de görüleceği üzere sorun yok.

Başka bir belgeyi açıp hesaplama yönteminin OTOMATİK olup olmadığını kontrol edin.
OTOMATİK de olsa elle bir kez ELLE olarak değiştirip, sonra tekrar OTOMATİK hale getirin ve belgeyi KAYDET - KAPAT yapın.

Sonra PUANTAJ belgesini açın ve hesaplama yönteminin OTOMATİK olduğunu görün ve sonra da alana RT günlerine Y yazarak
tekrar kontrol edin.

Sn @PriveT tarafından yazılan 27 numaralı cevapta yer alan hareketli ekran görüntüsünden de görüleceği üzere sorun yok.

Başka bir belgeyi açıp hesaplama yönteminin OTOMATİK olup olmadığını kontrol edin.
OTOMATİK de olsa elle bir kez ELLE olarak değiştirip, sonra tekrar OTOMATİK hale getirin ve belgeyi KAYDET - KAPAT yapın.

Sonra PUANTAJ belgesini açın ve hesaplama yönteminin OTOMATİK olduğunu görün ve sonra da alana RT günlerine Y yazarak
tekrar kontrol edin.

Sn PriveT Sn Ömer Baran üstadlarım. İlginize ve emeklerinize teşekkürler. Tamamdır.

Ekli dosyalar