Çözüldü Her Ay Başında Otomatik Tarih Yenileme

yavuzbey

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamlar
Ödeme günüm 22.01.2022 , bir sonraki ay başında bunun 22.02.2022 güncellenmesini istiyorum. Mümkün müdür arkadaşlar?

Tam anlamamış olabilirim,
Eğer yapmak istediğiniz şey H3 hücresindeki tarihin gün kısmını dikkate alarak L3 hücresindeki tarihi bulunduğumuz aya uyarlamak ise L3 hücresine aşağıdaki formülü yazıp aşağı doğru sürükleyerek çoğaltınız.

Kod:
You must log in to view content
(1 satır)

Eğer istediğiniz şey bu değil ise yapmak istediğiniz şeyi dosyanızda manuel yaparak açıklayınız.

Hocam aslında açıkladım tekrar deneyeyim, dosya adını aynı yazdığım için belki bir karışıklık oldu. İstediğim şey çok basit, dosyaya gerek yok esasında.

22.01.2022 diye gözüken tarihin, bir sonraki aya girdiğimizde otomatik olarak 22.02.2022 olmasını, daha sonraki aya girdiğimizde 22.03.2022 olmasını bu şekilde otomatik olarak güncellenmesini istiyorum.

Ekli dosyalar

Hocam aslında açıkladım tekrar deneyeyim, dosya adını aynı yazdığım için belki bir karışıklık oldu. İstediğim şey çok basit, dosyaya gerek yok esasında.

22.01.2022 diye gözüken tarihin, bir sonraki aya girdiğimizde otomatik olarak 22.02.2022 olmasını, daha sonraki aya girdiğimizde 22.03.2022 olmasını bu şekilde otomatik olarak güncellenmesini istiyorum.
O zaman benim ve @okutkan 'ın cevapları işinizi görmeli. Verdiğimiz cevaplarda olmayan nedir?

3 dosyanızın görüntüsü. Farkı ben mi göremiyorum bilemedim.
Gerçi önemli de değil.

1645021547116.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Hocam sizi çok yordum kusura bakmayın. Dediğiniz formülü sekmeye girdiğim zaman 24.02.2022 yazıyor. Değiştirmem gereken değişkeni anlamıyorum.
Estağfurullah. Bizler kar gütmeyen, yardım etme amaçlı burada bulunan insanlarız.
Siz kendiniz ne istediğinizi biliyorsunuz bu sebeple anlattığınızdan kendiniz anlıyorsunuz fakat biz ne istediğinizi tam olarak bilmediğimiz için tam olarak anlayamıyoruz. Oysa ki verilen her iki cevap da doğru cevap. Tabi bu da bizim tarafımızdan bakınca.
Frekansları karşılıklı tutturabilirsek çözüme ulaşabileceğiz.

Burda en önemli sorulardan birisi; tamam ay, yıl güncellenecek ama gün nereden gelecek? sabit mi? Yani her ay 28'i falan mı?
Biz tabloda tarihi değiştirdiğimiz zaman sizin diğer verileriniz sizi bir hataya düşürecek mi, onlar nasıl etkilenecek bu da ayrı bir mesele.
Bu kısmını da sanırım ilerleyen zamanlarda çözmeye çalışacaksınız.
Tablonun işleyişini tam bilmediğimiz için anlamaya çalışıyoruz.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
23