H

Çözüldü Excel dosyasını her gün otomatik arşivleme

HANEDANNN

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
ekli dosyadaki bilgileri günlük otomatik olarak bir klasöre nasıl kaydedebilirim.yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

örneğin sabah 8'den diğer gün sabah 8'e kadar girilen verileri, 8:15 gibi içindeki verilerle kaydetmesini istiyorum.Her gün tekrarlayacak şekilde.kaydedilen dosya ismi kayıt edildiği tarih olmalı.her kayıt farklı excel dosyası olmalı.tesekkür ederim.

Saat olayını bilemiyorum.
Sayfaya eklenecek bir düğme üzerinden şöyle olabilir.
Yedek belge, asıl belgeyle aynı dizine kaydedilir.
İlgili tarihli yedek zaten varsa işlem yapılmaz.
Her gün bu düğmeye tek tıklama yeterli olur.

ekran.webp

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
hocam çok teşekkür ederim.istediğim gibi oldu.
son olarak kaydet butonuna tıklayınca,sağ altta bulunan devreden kısım,üstteki mevcut kısma geçebilir mi
birde isim ilaç olan tablo sıfırlanabilir mi.yeni gün için hazır olmuş olur.şimdiden teşekkürler.

hocam rahatsız ettim tekrar kusura bakmayın.dosyayı kaydederken c diskine atıyor.bizim bilgisayarlarımız genel kullanım olduğu için her kullanıcı değiştiğinde veriler siliniyor.bilgisayarda sabit F diski var.Onun içindeki "Narkotik Arşiv" adlı bir klasör oluşturdum oraya nasıl yönlendirebiliriz.teşekkürler.

Bilgisayarda değilim.
Önce F dizinide YEDEK gibi bir isimle klasör oluşturun.
Mevcut kod'da ThisWorkbook.Path kısmı vardır.
Bunun yerine, oluşturduğunuz klasörün YOL bilgisini ÇİFT TIRNAK arasında "F:\\YedekKlasörü" gibi yazın.

Bilgisayarda olmadığımı belirtmiştim.
Alınan sonuç nedir, örneğin kod hata mı verdi?
Yaptığınız değişikliği içerir kodu burada paylaşır mısınız!
Ben veya başka biri fikrini iletebilir.

Böyle bir hata aldım.şuan evde olduğum için kendi bilgisayarımda kodu yazdım.D diskime YEDEK isimli klasör açtım.
ThisWorkbook.Path yerine "D:\\YEDEK" yazdım.Bu hatayı aldım.

Ekli dosyalar

• Adsız.webp
    Adsız.webp
    52.4 KB · Görüntüleme: 5
F dizinini açıp, YEDEK klasörüne fareyle sağ tıklayıp ÖZELLİKLERi seçin, açılan küçük ekranda üst tarafta göreceğiniz YOL bilgisini kopyalayın ve KODda, ÇİFT TIRNAK arasına yapıştırın.