Y

Çözüldü Her Ay Başında Otomatik Tarih Yenileme

yavuzbey

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamlar
Ödeme günüm 22.01.2022 , bir sonraki ay başında bunun 22.02.2022 güncellenmesini istiyorum. Mümkün müdür arkadaşlar?

Haklısınız hocam. Ben tarihi manuel girmek istiyorum. Ve girdiğim bu tarihin ay kısmının her ay yenilenmesini istiyorum. Mesela hücreye 22.02.2022 yazıp bıraktığımda, bir sonraki ay açtığımda 22.03.2022 olmuş olduğunu görmek istiyorum.

Merhaba,
Ekli dosyayı inceleyiniz.
1 tane sütun ekledim. L sütununa siz ilk taksit tarihini yazacaksınız ki ayın hangi günleri olduğunu bilelim.
M sütununa (sarı renklendirdim) formülü ekledim, istediğiniz gibi bulunduğumuz ayın L sütununda belirttiğiniz gününe denk gelen tarih otomatik gelecek.
Ayın mesela 30'u ise Şubatta otomatik olarak 28 olarak değişecek.
Dosyayı kontrol ediniz.

Ekli dosyalar

Merhaba,
Ekli dosyayı inceleyiniz.
1 tane sütun ekledim. L sütununa siz ilk taksit tarihini yazacaksınız ki ayın hangi günleri olduğunu bilelim.
M sütununa (sarı renklendirdim) formülü ekledim, istediğiniz gibi bulunduğumuz ayın L sütununda belirttiğiniz gününe denk gelen tarih otomatik gelecek.
Ayın mesela 30'u ise Şubatta otomatik olarak 28 olarak değişecek.
Dosyayı kontrol ediniz.
Hocam elinize sağlık, harikasınız! Sayenizde üye oldum siteye, bu harika oluşuma katkım olsun.

Hocam elinize sağlık, harikasınız! Sayenizde üye oldum siteye, bu harika oluşuma katkım olsun.
Estağfurullah, elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım. İşiniz görüldüyse ne ala...
Aramıza hoş geldiniz.

Sizden ricam açtığınız konularda çözüm olan cevabı işaretleyiniz.

Bilgi için linke bakınız.
Thread 'Forum Kullanımı ÇÖZÜLDÜ Olarak İşaretlemek' https://www.exceldestek.com/konu/forum-kullanimi-cozuldu-olarak-isaretlemek.2373/