Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Her 45 Satırda Sayfa Sonu Belirleme

YasarPiskin

Site Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
B5 Satırından başlamak üzere her 45 satırda satırlar çoğaldıkça sayfa sonuna kendiliğinden örnekteki gibi çift çizgi eklemek mümkün ise yardımlarınızı talep ediyorum.

Ekli dosyalar

• Kitap101.xlsx
    179.7 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:
91 numarasını c sütununa yazıp deneyin.
Kodun çalışma mantığı şöyle; c sütununa değer girdiğinizde bir üst hücredeki değer 45 sayısına tam bölünebiliyorsa yeni bir tablo oluşur.

Ekli dosyalar

• Kitap1011.xlsm
    189.8 KB · Görüntüleme: 2
C sütununa veri girildikçe B5 Satırından itibaren aşağı doğru satırlar oluşturarak her 45 satırda satırlar çoğaldıkça sayfa sonuna kendiliğinden çift çizgi ekleyen mevcut kodu, satırlar eklendikçe eklenen satırları SATIR yüksekliği ve çizgiler , hücre biçimi vs ile ekleyecek şekilde iyileştirilmesi hususunda yardımlarınızı talep ediyorum.​

Ekli dosyalar

• 45 Satırda hücre alt satırını çizme_Revize 111.xlsm
    195.3 KB · Görüntüleme: 5
EK 'te ekran görüntüsünü paylaştığım hatayı aldım.

Ekli dosyalar

• 1.webp
    1.webp
    8.9 KB · Görüntüleme: 4
  • 2.webp
    2.webp
    95.5 KB · Görüntüleme: 4
Kullandığım orijinal format bu, aktif olan satırlardan herhangi birine sağ tık yaptığımda çıkan menünün en altındaki "Tüm Satırı Aktar" yaptığımda tün aktif kişileri izin sayfasına aktarım yapıyor. İzin sayfası C5 satırından başlamak üzere eklenen her satır bir öncekinin hücre ve biçimleri ile eklenerek, her 45 satırda çift çizgi ile kapatmak istiyorum. Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.​

Ekli dosyalar

• Kitap_101.xlsb
    278.9 KB · Görüntüleme: 5
İlk yüklediğiniz belgeye göre kodlama yapmıştım. Orjinal dosyanızdaki dizilimi farklı yansıtıp yanlış kodlamayla boşa zaman harcatmış oluyorsunuz.

C sütununa her veri girdiğinizde üstteki satır 45 adetse , üst satır çizgili halde kalması lazım.
Aşağıdaki numaralar veri sayısını temsil ediyor.
Yeni satırda C hücresinesi 48. Veriyi girdiğinizde çift çizgi bi aşağı kayacak. Bu şekilde olmuyor mu?
1
2
.
.
.
43
44
45
=====
46
47
=====