Soru Hazır Fatura kaydetme Fatura numarası otomatikleştirme

turanmamma

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
İyi günler. Ben hazır fatura şablonunu düzenleyerek. FATURAYI PDF, XLS dosyaları gibi farklı dosya şeklinde kayd etmek için makro kullanıyorum. XLS kaydet butonuna basdığımda her defasında dosya fatura numarasını otomatik +1 artırıyor, ve her kayıtda fatura numarası değişiyor. Bunu yapmayı başardım. Ancak her kayd edişimde Örnek Fatura dosyasındaki fatura numarası sabit kalıyor. Benim yapmak istediğim Fatura yazılıp kayıt butonuna basıldığında yazılan fatura nasıl farklı dosya şeklinde fatura nunmarası değişip 1 yukarı rakam olarak kayıt oıluyorsa Ornek fatura dosyasındada fatura numarası değişsin. Çünki her yeni fatura oluşturduğumda Örnek Fatura üzerinden oluşturuyorum. ve buda fatura numaralarını karışmasına sebep oluyor. Örnek dosyayı ekledim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

@turanmamma

Mevcut kodlarınızda 1 artırma ile ilgili kod satırınız şöyle:
Range("G3").Value = Range("G3").Value + 1
bu tür kodlarda, ilgili hücrenin hangi sayfadaki G1 hücresi olduğunu kodda belirtmezseniz,
aktif sayfa hangisi ise o sayfanın G1 hücresinde işlem yapılır.

Bu nedenle; belirttiğim kod satırının başına ilgili safa adını şöyle belirterek bir deneyin derim.

ThisWorkbook.Sheets("xxxxxx").Range("G3").Value = ThisWorkbook.Sheets("xxxxxx").Range("G3").Value + 1

.

Söylediğinizi yaptım, Ancak yine kayd edilen dosyada fatura numarası artıyor sayı olarak, ancak Ornek fatura eski numarada kalıyor. Kayd edilen dosya ile sıkıntı yok istediğim gibi say artırılıp kayd ediliyor. Ancak benim istediğim Örnek faturada da say artsın

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
3