Soru Formülü Makro Olarak Çalıştırmak / Veri Aktar - Numara Ver

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan muhsar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhsar

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
iyi akşamlar,ekteki çalışmamda veri sayfasında A sütunda, B sütunu boş değilse sıra numarası veren formülüm var,
R sütunundaki eğersay formülü ise I sütunundaki rakamların kaç kez geçtiğini sayıyor

eğer mümkünse A ve R sütunundaki formülleri Veri sayfasının kod bölümüne yapıştıracağım kod ile otomatik hesaplanmasını sağlayabilirmiyim

Ekli dosyalar

Merhaba.
Örnek belgenizde A sütunundaki formül B sütunu doluysa sıra numarası veren bir formül değil.
Mevcut formülünüz FİLTRE uygulama veya elle satır gizleme sonucunda sadece görünür kalan hücrelere
sadece B sütunu dolu olan satırlar için 1'er artan sıra numarası veriyor.

İsteğiniz de tam olarak bu mudur?
Yani filtre veya elle satır gizleme yapıldığında sıra numaralarının görünür satırlar için yenilenmesini mi istiyorsunuz?

Tabi tercih sizin ama şunu belirtmekte yarar var;
makro çalıştırdığınızda GERİ AL (UNDO) işleminin çalışmayacağını da düşünürsek,
bu işlem için formül kullanmak daha kullanışlıdır diye düşünüyorum.

Ayrıca bir de, VERİ sayfasında neden bir BAŞLIK satırı YOK, onu da merak ettim doğrusu (belli bir amacınızmı vardır).
.

Merhaba.
Örnek belgenizde A sütunundaki formül B sütunu doluysa sıra numarası veren bir formül değil.
Mevcut formülünüz FİLTRE uygulama veya elle satır gizleme sonucunda sadece görünür kalan hücrelere
sadece B sütunu dolu olan satırlar için 1'er artan sıra numarası veriyor.

İsteğiniz de tam olarak bu mudur?
Yani filtre veya elle satır gizleme yapıldığında sıra numaralarının görünür satırlar için yenilenmesini mi istiyorsunuz?

Tabi tercih sizin ama şunu belirtmekte yarar var;
makro çalıştırdığınızda GERİ AL (UNDO) işleminin çalışmayacağını da düşünürsek,
bu işlem için formül kullanmak daha kullanışlıdır diye düşünüyorum.

Ayrıca bir de, VERİ sayfasında neden bir BAŞLIK satırı YOK, onu da merak ettim doğrusu (belli bir amacınızmı vardır).
.
Günaydın hocam , daha önce eklediğim veri giriş isimli kitapta bulunan faaliyet 2 isimli sayfaya günlük veriler giriyoruz akşam makro ile oraya girilen tüm verileri veri sayfasına B sütunundan başlayarak kopyalıyoruz , buradaki amacım hergün veri eklendikçe A sütununda sıra numarası vererek kaç kayıt olmuş görmek, aslında çok karmaşık değil, başlık konusunda ihtiyacım olmadığı için gerek duymadım yoksa özel bir Anlamı yok.

İSTATİSTİK isimli belge ayrı bir belge midir yoksa VERİ GİRİŞ belgesinde bir sayfa mıdır?
Hangisi ise fark etmez, İSTATİSTİK isimli belgeye veri aktarma işleminde kullandığınız kodlar olsaydı,
numara verme işlemi bu aktarma sırasında yapılabilir gibi düşünüyorum.
.

İSTATİSTİK isimli belge ayrı bir belge midir yoksa VERİ GİRİŞ belgesinde bir sayfa mıdır?
Hangisi ise fark etmez, İSTATİSTİK isimli belgeye veri aktarma işleminde kullandığınız kodlar olsaydı,
numara verme işlemi bu aktarma sırasında yapılabilir gibi düşünüyorum.
.
Kod:
You must log in to view content
(23 satır)

hocam bu kodlar ile aktarıyorum

Tekrar merhaba.
faaliyetaktar makrosunu (Modul 38 'de olan galiba) aşağıdaki şekilde değiştirerek dener misiniz?
Sıra numarası verme işi veri aktarma sırasında yapılmış olur.
Dikkat:
-- Bendeki örnek belgede İSTATİSTİK belgesinin adı İSTATİSTİK1 idi, kod'da bu belgenin adını düzeltmeniz gerekebilir.
-- VERİ GİRİŞ belgesiyle İSTATİSTİK belgesi aynı klasörde olmalıdır.

CSS:
You must log in to view content
(22 satır)

Tekrar merhaba.
faaliyetaktar makrosunu (Modul 38 'de olan galiba) aşağıdaki şekilde değiştirerek dener misiniz?
Sıra numarası verme işi veri aktarma sırasında yapılmış olur.
Dikkat:
-- Bendeki örnek belgede İSTATİSTİK belgesinin adı İSTATİSTİK1 idi, kod'da bu belgenin adını düzeltmeniz gerekebilir.
-- VERİ GİRİŞ belgesiyle İSTATİSTİK belgesi aynı klasörde olmalıdır.

[Gizlenmiş içerik]
Tamamdır hocam teşekkür ediyorum elinize sağlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...