Çözüldü Formüller ile Köprü Oluşturma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

remzi5555

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba;
Öncelikle, şu ana kadar verdiğiniz desteklerden dolayı çok teşekkür ederim.

Dosya içindeki köprüleri formülle oluşturmak istiyorum. Sayfa 1'in bir sütununu köprü sayfası için kullanıyorum ve buradan diğer sayfalara köprülerle geçiyorum (çok sayfadan oluşacak bir çalışma). Formülü oluşturdum. Fakat formülün içinde dosyanın adını yazmak gerekiyor. Fakat böyle olunca dosyanın adı değiştirildiği an formüller işlemez hale geliyor. Dosyanın adını da değişik zaman aralıklarında değiştirmek zorundayız. Formülün içinde dosya adının yazıldığı kısma nasıl bir ifade girmeliyim ki dosyanın adı değiştirilse de formüller işlemeye devam etsin?
Örnek dosya oluşturarak ekte sundum.

Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Peki bu köprüleri oluşturduğunuz formülü hücreye makro ile yazdırsak olmaz mı?
Dinamik çalışmalar için sayfa isim listesini bir yerden almamız gerekiyor. Benim bilgime göre formül ile yapılmayabilir. Eğer makro ile isterseniz bir çalışma yapayım.

Anladığım kadarıyla sayfa isimleri Sayfa1 Sayfa2 şeklinde numerik artıyor ise bu durum geçerli. Aksi durumda Ali Veli sayfa isimleri koyulduğunda formül çalışmamaktadır.
Valla hocam ne bilgi verilirse ona göre formül çıkartmaya çalışıyorum. Değişken olarak dosya ismi denmiş sadece. Soruyu soran üyelerin bu tür bilgi paylaşımında daha dikkatli olması gerek.

Bana zaman ayırdığınız için içtenlikle teşekkür ederim.Excel forumlarına yeni katılan bir kişiyim. Forumların usulünü çok bilmiyorum. Fakat sitenizdeki uzmanların önerileri genel itibariyle sorunlarımı çözdü.

Tekrar merhaba Sayın @remzi5555,
Elbette tercih sizin ancak, karşılıksız emek/zaman harcanarak yazılan cevaplarla ilgili olumlu/olumsuz bir geri bildirimin olması beklenir.
İstenilen sonuca ulaşılamasa dahi, harcanan bu emek/zamanın karşılığında bir teşekkürün beklenmesi normaldir.

Umarım sizleri de başka üyelerin sorularıyla ilgilenip cevaplar yazarken görürüz.
Az-çok diye bir sıfat kullanmayınız, bilgi bilgidir ve değerlidir. Hele bu bilginin karşılıksız paylaşılması ise burası gibi forumların varlık nedenidir.

Forumda daha sık ve uzun süreler çevrimiçi olmanız dileğiyle, kolaylıklar diliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
11