Çözüldü Excel Listeden Kimlik Kartı Oluşturmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

merakli

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Makro kısmındaki kodlar ile tek bir resim olan çalışmada resim ve diğer bilgileri alabiliyordum.Ancak burada da görüldüğü gibi Data sayfasındaki 80 adetten fazla (UYDURMA) öğrenci bilgilerini buradaki kimlik tasarımına sırasıyla aşağı doğru yazdırmak sonrada bunları baskı almak istiyorum.
Örnek makroda açılır menüden seçim yapıldığında o menüdeki bilgi ve resmi açıyordu. Ancak ben bunu önemsemiyorum benim için listedeki tüm isimleri hiç bir şey seçmeden de aşağı doğru resim ve bilgileriyle sıralamaya çalışıyorum.
Resimler dosya ile aynı dizinde ve 1.jpg - 2.jpg - 3.jpg .... şeklinde gidiyor. Resim isimlerindeki numaralar ise Data sayfasındaki A:A sütunundaki sayıların sonuna.jpg e
Kısacası Data sayfasındaki 84 satırı bu sayfada aşağı doğru sayfalama yapısına da uyacak şekilde aşağı doğru nasıl oluşturabilirim.
soru.webp

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çözüm
Belgeniz ekte (denersiniz) Sayın @merakli .
İlk iki kimlik şablonu aşağı doğru çoğaltılarak bilgiler aktarılır ve fotoğraflar yerleştirilir.
Excel belgesiyle fotoğrafların aynı dizinde olması gerekir. XD logosuna tıklayın.

Kullanılan kodlar aşağıda gösterilmiştir.

VBA:
You must log in to view content
(10 satır)
Merhaba @merakli .

Şayet KART isimli sayfada 84 öğrenci için hücre birleştirmeleri ve satır yükseklikleri
ilk 8 kişi için olduğu gibi ayarlanmış hazırsa aşağıdaki kod istenilen işlemi yapacaktır.

VBA:
(31 satır)

Merhaba @merakli .

Şayet KART isimli sayfada 84 öğrenci için hücre birleştirmeleri ve satır yükseklikleri
ilk 8 kişi için olduğu gibi ayarlanmış hazırsa aşağıdaki kod istenilen işlemi yapacaktır.

Teşekkür ederim @Ömer BARAN Bey,
Bahsettiğiniz gibi 84 öğrenci için hücre birleştirmeleri ve satır yükseklikleri aynıydı. Resimler yerleşti.

Bu şekilde de işimizi görebilir fakat yapıyı daha esnek hale getirmek için 2 güncellemeye daha ihtiyacım var.

1 - Bu makroyla kart üzerindeki bilgileri de resimler gibi otomatik yerleşecek şekilde güncelleyebilir miyiz? (B9 - AD9 - B19 - AD19 ... hücrelerinde referans ID numaraları olmadan baştan en son kayda kadar bir döngü mantığı içinde)

2 - 84 öğrenci için aşağı doğru 84 adet aynı şablonu yapmak yerine ilk iki tane yan yana olanları yapıp aynı şablonun aşağıya kadar döngü şeklinde bir yapı yapılabilir mi?

Sizin örnek yapıya alternatif üretmeden bir cevap yazdığınızı bildiğim için not düşmek istiyorum.

Örnekteki kart tasarımı hantal bir yapı ancak kafamda başka bir yapı oluşmadığı için bu şekilde tasarladım.
yani A4 kağıtta yan yana iki kart basmaya uygun her tür kod ihtiyacımızı karşılayacaktır

Belgeniz ekte (denersiniz) Sayın @merakli .
İlk iki kimlik şablonu aşağı doğru çoğaltılarak bilgiler aktarılır ve fotoğraflar yerleştirilir.
Excel belgesiyle fotoğrafların aynı dizinde olması gerekir. XD logosuna tıklayın.

Kullanılan kodlar aşağıda gösterilmiştir.

VBA:
(65 satır)

Ekli dosyalar

Çözüm
@Omer_BARAN
Ömer Bey merhaba ben yeni kayıt oldum siteye tam da böyle bir program arıyordum. Ben de bir okulda müdür yardımcısıyım. Siteden dosya indiremiyorum. gmailime gönderme şansınız var mı ya da başka bir indirme linki atma?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7