Çözüldü Excel vba ile öğrenci kimlik kartı için form tasarlama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Sinem48
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sinem48

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sorunun detayları şöyledir;
Fotoğraf girişi hariç Öğrenci Kimlik Kartınız için bir form tasarlayınız. Tasarladığınız formun
format özellikleri kimliğinizdeki gibi olmalıdır. (Örneğin kimliğinizdeki alanların sırası, rengi,
boyutu vb.) Girilen kimlik bilgilerinin aynı alan adları ile belirlediğiniz hücrelere yazdırılarak
listelenmesini sağlayınız. Birden fazla öğrenci bilgisi ekleyiniz eklenen her bilgide Sıra No
sayısının otomatik olarak artmasını sağlayınız.

Merhaba,

Örnek bir dosya ekler ve tasarımınızı yaparsanız, kodlama ya da formülasyon için yardım etmek çok daha kolay olur. Bu şekilde ne istediğinizi tam anlamak zor.

Personel bilgilerini ve fotoğrafını listeleme | Excel Dosyaları - Hazır Excel Dosyası İndir linkinde istediğiniz türde bir örnek yapmıştım. Siz de böyle bir şey istiyorsunuz sanırım.
Evet bende bu tarzda birşey istiyorum ama dosyayı indiremiyorum. Nasıl indireceğim hakkında yardımcı olur musunuz?

Merhaba Sn. Sinem48;
ExcelDestek.com'a hoş geldiniz.

ExcelDosyalari.com'dan dosya indirmek için ExcelDepo.com'a kayıt olmalısınız.
Dosya indirme için gerekli açıklamalar Kayıt Sözleşmesi ve Site Kuralları içerisinde
Siteden Faydalanma Şartları 2. madde
de açıklanmıştır.

Not: ExcelDestek ve ExcelDepo kardeş forumlar :) olup; ExcelDepo.com'a kayıt olduğunuzda aşağıda belirttiğim alanları da kullanabilirsiniz.

- ExcelDosyalari.com
- ExcelProgramlari.com
- ExcelMakaleleri.com
- ExcelVideolari.com
- ExcelSorulari.com
- ExcelÖzellikleri.com
- ExcelFormülleri.com
- Excelİpuclari.com
- ExcelKisayollari.com
- ExcelTestleri.com
- ExcelSozluk.com

Saygılarımla, iyi çalışmalar.

Moderatörün son düzenlenenleri:
ExcelDepo dan dosya indirmek için ücretli üyelik satın almanız gerekir. Kendi örnek dosyanızı eklerseniz buradan da destek alabilirsiniz.
tablo şeklinde olacak attığım dosyadaki gibi ama form şeklinde tabi ki. ben makro kaydederek yapmaya çalıştım en azından kodların nasıl çalıştığını görmek için.

Ekli dosyalar

Makro kaydet ile bu işlemleri yapma imkanınız pek yok açıkçası.
Siz liste yapmışsınız sadece, formunuzu da tasarlarsanız Excel'de, içini doldurmak daha kolay olacaktır.

Makro kaydet ile bu işlemleri yapma imkanınız pek yok açıkçası.
Siz liste yapmışsınız sadece, formunuzu da tasarlarsanız Excel'de, içini doldurmak daha kolay olacaktır.
[/QUOT
Herşeyi yaptım sayılır. Sadece şuan textboxlardan birisi boş olunca ekrana yazdırması gerekiyordu onu yapmıyor. Değişkenleri textboxlara atadığımda hata veriyor.Bir de listboxta sıralanmasını istiyorum o da mevcut değil şuanda .

Ekli dosyalar

Herşeyi yaptım sayılır. Sadece şuan textboxlardan birisi boş olunca ekrana yazdırması gerekiyordu onu yapmıyor. Değişkenleri textboxlara atadığımda hata veriyor.Bir de listboxta sıralanmasını istiyorum o da mevcut değil şuanda .

Sizin yaptığınız userform 1.mesajınızda yazdığınız "Tasarladığınız formun format özellikleri kimliğinizdeki gibi olmalıdır." durumuna aykırı farklı çalışma yapmışsınız.

Ekli dosyada ben userform çalışması yaptım, inceleyip ve test yapınız.

1594821403014.webp

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...