Çözüldü Excel Kullanarak Otomatik Mail Gönderme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

orhan_

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba;

Ekteki örnekte belirtiğim satır ve sütunlara göre buton ile girilen tarih ve saatlere göre zaman geldiğinde otomatik mail atmasını istiyorum.
Outlook'ta yeni bir mail göndermek istediğimde tanımlı imzam bulunmaktadır. Mail gönderme sırasında imzanın da eklenmesini gerekmektedir.

Toplam satır sayısı 50 adettir. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Sayın, @cakarem Bey vakit ayırır mısınız. İyi Çalışmalar

Mail İmza.webp

Ekli dosyalar

Çözüm
Dosya açık olduğu sürece tarihi ve saati kontrol etmektedir. Yeni veri girişi oldukça da mail gönderim kontrolü yapılmaktadır. Herhangi bir butona tıklamanız gerekmez.

Ekli dosyayı inceleyiniz.
Ekstra olarak belirtmek istediğim bir durum var,
10 satırda veri mevcut ve Mail Send Butonuna daha önce gönder komutu gönderilmiş ise yeni satırlara veri girişi yapıldıysa daha önce komut gönderilmiş mailler bir kez mail adreslerine gitmeli. Listedeki mail adresi bulunan kişilere iki kez mail göndermemeli. Teşekkürler.

Sayın @orhan_,
Otomatik Mail Gönderimi konulu soruda ki dosya ihtiyacınızı karşılar durumda olduğunu tahmin ediyorum. Liste ne kadar uzarsa uzasın tarih ve saati geldiğinde otomatik mail gönderimi gerçekleşmektedir.
Anladığım kadarıyla 7/24 çalışan bir dosya değil de bir butona tıklandığı zaman tarih ve saat dikkate alınarak dosya gönderimi yapmak istiyorsunuz. Sorunuzu doğru mu anladım?
İkinci mesajda ise mail gönderimi kontrolü için durum şeklinde bir sütun ekleyerek mail gönderilme kontrolü sağlanabilir.
Mail gönderimi sırasında imza şeklinde dosya eklenir mi eklenemez mi bilemiyorum denemek lazım.

Merhaba;
konudaki çalışmada sürekli exceli açık tutmam gerekmiyor mu. Ben belirtilen tarih ve saate dikkate alarak butona basılarak o tarih geldiğinde mail atmasını istiyorum. Sürekli excel dosyamı açmak istemiyorum.

Sistemin otomatik mail gönderimi için makronun 7/24 çalışması gerek bunun içinde dosya devamlı açık kalmalı. Yok siz ben butona bastığında kontrolü yapsın saat ve tarih uygunsa göndersin diyorsanız, ki bu durum da durmadan butona basmalısınız ki tarih ve saat uygunluğunu yakalayabilsin, değişik bir istek olmuş olur. Lakin dosya faydalı olmaz düşüncesindeyim...
Nasıl bir dosya istediğinizi net bir şekilde ifade etmeniz gerek. ( 7/24 çalışan mı yoksa devamlı sizin butona basmanız gerektiren bir dosya mı? İkincisi biraz sizi yorar )

Bilgi için teşekkürler. Önceki örnekte 10 gün sonra ki tarihin gönderimini yapıyordu. Bunu güncelleme şansınız olur mu_?
İler ki bir tarihi yazdığımda o tarih ve sat geldiğinde mail gönderimini yapmalı. Teşekkürler.

:) Anladığım kadarıyla anlık bir gönderim yapmak istiyorsunuz. Tarih ve saati geldiğinde göndersin. Bunun içinde dosyanın 7/24 açık kalmasını kabul etmiş bulunuyorsunuz.
Doğrulunu teyit edersiniz akşama bir dosya paylaşırım tekrardan...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
10