Çözüldü Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı

merttr07

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
İyi Günler İyi Çalışmalar Ambara gelen yeni ürünler ve bulunan ürünlerin stoklarını tuta bilmek için barkod okuyucu çihazım bulunmakta ama programda yaşadığım sıkıntılar mevcut. Birincisi oluşturmak istediğim senaryo şu 154789634785 (12 haneli rakam veya yazı ile oluşturulacak barkod ile ) Barkod okuyucu okuttuğumuzda bu barkod ambarda ürün var ise onun üstüne gelen ürün adetini ekleyerek kayıt yapması ayrıca ambarda bulunmayan bir ürün geldiğinde barkodu okuyup direk okuduğunu yazıya veya sayıya çevirerek yeni kayıt oluştumasını istiyorum. Ayrıca Her çıkan üründe ambardan adetten düşmesini bunu da ambar stok takipte listbox seçtiğimiz üründe göre bilmeyi istiyorum.

Excel Açtığınızda Kullanıcı Adı ve Şifre soracak
Kullanıcı adına admin
Şifreyi birşey yazmadan giriş yapıp baka bilirsiniz.
Yaşadığım sıkıntı şudur. Barkod okuyucudan barkod bilgisini alıp yeni ürün kaydı oluşturmada sıkıntı yaşıyorum. Ayrıca Stok takibi içinde ürün adlarından yapacağım seçimler ile önceden kaç adet ürün alınmış kaç adet kullanılmış ve stokda kaç adet ürün kalmış. Belli bir sayının altına düştüğünde stok nasıl uyarı alabilirim.

https://drive.google.com/file/d/1wN3d5L ... sp=sharing

Merhaba Sayın @merttr07 .

Verdiğiniz linke tıklandığında ERİŞİM İZNİ alınması gerektiği anlaşılıyor, bilginiz olsun.

Ayrıca şunu hatırlatmak isterim: forumumuzun SORU-CEVAP bölümünde dosya eklemek ve dosya indirmek için
özel bir üyelik türü yoktur ve ücretsizdir.

Örnek belgenizi foruma yükleyebilirsiniz.

.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
1