Çözüldü Değeri Sıfır Olan Satırları Silme ve Sıralama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan katip06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

katip06

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, ekteki dosyamda sayfalardaki (Büyük Yazıcı, Küçük Yazıcı, BİGM Depo, Dizüstü (Kullanılmış), Dizüstü (Sıfır), Diğer Donanımlar, Masaüstü Bilgisayar, Tarayıcılar, Çok Fonksiyonlu) verileri İCMAL sayfasına makro ile çektiriyorum ve bu İCMAL sayfasındaki değeri 0 (Sıfır) olan satırları silmem lazım, bunun hazır makrosunu buldum çalıştırdım fakat sıfır içeren hücrede formül olduğu için hücreyi sıfır görmüyor ve hata veriyor, bunu nasıl düzeltebilirim. Bir de önce "Depo Adı" sütununu, sonra "Donanım Tipi" sütununu sonra da "Marka/Model" sütununu A'dan Z'ye dizmem gerekiyor bunu makro ile nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Merhaba.
Sayın @cakarem 'in müsadesiyle alternatif cevap yazayım dedim.
Veri yığını büyük olduğunda satır silme işlemi döngü ile tek tek yapılırsa işlem yavaş gerçekleşebilir.
İşlemin hızlı olması bakımından, satır silme işleminin tek adımda gerçekleşmesi de mümkündür.
A-Z sıralama işlemi koddaki kırmızı satır ile gerçekleştirilir.
VBA:
You must log in to view content
(22 satır)

Tekrar merhaba.
4 numaralı cevapta çözüm önerisinde buunmuştum.
Ancak, dosyaya tekrar baktığımda; sayfalardaki verileri birleştir, sıfırları sil, sırala vs işlemlerinin tek kod ile yapılabileceğini fark ettim.

Belge ekte, icmal isimli sayfadaki şekillere tıklayarak sonuçları gözlemleyin.

Ekli dosyalar

Ömer hocam öncelikle emeğinize sağlık çok teşekkür ederim, belgemi kontrol ettim çok güzel çalışıyor sadece İCMAL sayfasında Kalan Adet sütunundaki 0 (sıfır) olan satırları silmiyor, bunu da silerse tam istediğim gibi olacak. Tekrar teşekkür ederim.

Sayın Cakarem öncelikle emeğiniz için çok teşekkür ederim, belgeyi indirip kodu çalıştırdığımda işlem çok uzun sürdü, yaklaşık 5 dakikadır bekliyorum ve işlem devam ediyor, bu yüzden sonucu halen göremedim, sonuca ulaşınca tekrar dönüş yaparım, tekrar teşekkür ederim.

Sayın Cakarem öncelikle emeğiniz için çok teşekkür ederim, belgeyi indirip kodu çalıştırdığımda işlem çok uzun sürdü, yaklaşık 5 dakikadır bekliyorum ve işlem devam ediyor, bu yüzden sonucu halen göremedim, sonuca ulaşınca tekrar dönüş yaparım, tekrar teşekkür ederim.
Gözden kaçan ufak tefek şeyler olmuş :)
Yeni dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...