Çözüldü Textbox değerini seçmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çözüm
Tekrar merhaba Sayın @Sezerkaratas .

Belki de ürün kodu yazılması için ComboBox nesnesi kullanmalısınız ama neyse düzeninizi bozmayayım.

UserForm1.TextBox3_Exit kodlarında ilgili bölümü aşağıdaki şekilde düzenleyerek dener missiniz?
CSS:
You must log in to view content
(10 satır)
aşağıdaki kodu Userform kod bölümüne yazınız. Userforma tıkladığınızda textboxda ki yazıyı seçer.

VBA:
(4 satır)
Private Sub TextBox3_Exit(ByVal Cancel As MSForms.ReturnBoolean)
Dim k As Range, sat As Integer
If UserForm1.TextBox3.Value = "" Then
TextBox13 = ""
TextBox23 = ""
TextBox33 = ""
Else
sat = Workbooks("parekende satış.xlsm").Sheets("Stok").Cells(Rows.Count, "b").End(xlUp).Row
Set k = Workbooks("parekende satış.xlsm").Sheets("Stok").Range("b2:b" & sat).Find(UserForm1.TextBox3.Value, , xlValues, xlWhole)
If k Is Nothing Then
MsgBox "Girdiğiniz stok kodu yanlıştır lütfen kontrol ediniz", vbInformation
With TextBox3
.SetFocus
.SelStart = 0
.SelLength = Len(.Text)
End With
Else
Me.TextBox13.Text = k.Offset(0, 1)
Me.TextBox23.Text = k.Offset(0, 6)
Me.TextBox33.Text = k.Offset(0, 4)

End If
End If
End Sub
Çalıştıramadım düzenlememe yardım eder misin

Ben sadece textbox3 ü istiyorum . Şimdi textbox3 e hatalı kod girilim entere basılınca textbox 4 e geçmemeli . Textbox3 deki veriyi seçsin istiyorum
Hatalı kod girilim derken hata neye göre belirleyecek. Sorularınızı eksik ve örnek dosya olmadan sormanız anlaşılmanızı zorlaştıracaktır. Sorduğunuz soru mesleğinizle alakalı çok duyulan ifade edilen bilgi olsa da biz farklı meslekler olduğumuz için anlamamız zor. Bu nedenle sorularınızı sorarken örnek dosya yüklemeye özen gösterilmesini istiyoruz. Aynı zamanda neyin nasıl hangi şartlar altında yapılacağını net açıklanmasını bekliyoruz ki anlaşılmayan bir durum kalmasın. Bu nedenle sorunuzu tekrardan bahsettiğim durumları gözden geçirerek sormanızı isteyeceğim.

Private Sub TextBox3_Exit(ByVal Cancel As MSForms.ReturnBoolean)
Dim k As Range, sat As Integer
If UserForm1.TextBox3.Value = "" Then
TextBox13 = ""
TextBox23 = ""
TextBox33 = ""
Else
sat = Workbooks("parekende satış.xlsm").Sheets("Stok").Cells(Rows.Count, "b").End(xlUp).Row
Set k = Workbooks("parekende satış.xlsm").Sheets("Stok").Range("b2:b" & sat).Find(UserForm1.TextBox3.Value, , xlValues, xlWhole)
If k Is Nothing Then
MsgBox "Girdiğiniz stok kodu yanlıştır lütfen kontrol ediniz", vbInformation
With TextBox3
.SetFocus
.SelStart = 0
.SelLength = Len(.Text)
End With
Else
Me.TextBox13.Text = k.Offset(0, 1)
Me.TextBox23.Text = k.Offset(0, 6)
Me.TextBox33.Text = k.Offset(0, 4)

End If
End If
End Sub
Çalıştıramadım düzenlememe yardım eder misin

Paylaştığım kod Private Sub TextBox3_Exit olayında çalışmaz bir buttona eklemelisiniz yada paylaştığım kodu direk userform kod bölümüne yazınız.

Merhaba.
İlginç cevap işte bu "ÇALIŞMADI".
7 numaralı cevapta benim ve diğer arkadaşlarımızın da belirttiği gibi örnek belge yüklememe ısrarının sonucu bu.

Sonuç almak istiyorsanız;
cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda hazırlayacağınız bir örnek belge eklemeniz.

https://***/up14hn668lmg/Parekende_Satış.xlsm.html
örnek dosyayı yükledim aslında istediğim basit eğer stok kodu yanlış girilirse altaki textboxları görünür yapmasın ve imleç yanlış girilen textbox un üstünde olsun yardımlarınızı bekliyorum

Belki de ürün kodu yazılması için ComboBox nesnesi kullanmalısınız ama neyse düzeninizi bozmayayım.

UserForm1.TextBox3_Exit kodlarında ilgili bölümü aşağıdaki şekilde düzenleyerek dener missiniz?
CSS:
(10 satır)

Çözüm

[Gizlenmiş içerik]
İlk fırsatta deneyeceğim kodunuzu ömer bey tavsiyeniz için çok teşekür ederim . Combobox kullanmayı deniyeceğim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
23