Çözüldü Çoklu Değişkene Sahip Hesaplama Yapma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bedirter

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2019
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Dosyada Depo Kapasite Hesaplaması için bir çalışma yapıyorum. Belli bir aşamaya kadar getirebildim, ancak takıldığım bir nokta var yardımcı olacak, olabilecek Yönetici ve Kullanıcı arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
Problemim şu.
Ana SAyfada bir argoritmam var ama bu argoritmayı elle tek tek veri girerek değil de stok miktarı sayfasındaki datadan almak istiyorum.
ana sayfada IX sütunundaki veriler Stok miktarı sayfasındaki koli ebatlarının birleştirilmiş hali (G/H/I) hücreleri .
Elde Etmek istediğim veri ise
Stok Miktarı Sayfasında yer alan Merkez Depo Stok Miktarı ve Koli İçi miktarını ana sayfadaki IX hücresine eşit ise bu değere eşit tüm hücrelerin stok miktarı toplamını alıp Ana sayfada JB hücresine yazarak JC hücresine de bu toplamların denk geldiği koli içi miktarınıda aynen yazarak bölüp JD hücresine yazmasını istiyorum.
En önemli kriter Stok Miktarı Sayfasında "Birleşik Ebat Hücresi (C)=Merkez Depo Stok (D)=Koli İçi Miktarı (E) " Değerlerinin Tamamını Ana Sayfada IX Hücresine Toplanması.

Yardımlarınız için

Şimdiden Teşekkürler, Saygılar

Ekli dosyalar

Çözüm
@bedirter
Umarım yanlış anlamadım.
Kullanılacak işlev ETOPLA işlevi gibi görünüyor.

Formülün son kısmı hangi alanın toplanacağını belirtiyor (verdiğim formülde D sütunu toplamı alınıyor).
Formülün son kısmındaki sütun adlarını, hangi sütunun toplamı alınacaksa ona göre diğer alanlar için formülü kendiniz değiştirebilirsiniz. Sanırım toplamı alınacak sütunlar sırasıyla D, E ve I sütunları.

Kod:
You must log in to view content
(1 satır)
@bedirter
Umarım yanlış anlamadım.
Kullanılacak işlev ETOPLA işlevi gibi görünüyor.

Formülün son kısmı hangi alanın toplanacağını belirtiyor (verdiğim formülde D sütunu toplamı alınıyor).
Formülün son kısmındaki sütun adlarını, hangi sütunun toplamı alınacaksa ona göre diğer alanlar için formülü kendiniz değiştirebilirsiniz. Sanırım toplamı alınacak sütunlar sırasıyla D, E ve I sütunları.

Kod:
You must log in to view content
(1 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
1