I

Çözüldü Çoklu DÜŞEYARA Formülü Kullanımı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ismaill
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sayın @İsmaill .

Sorularınızı, cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda,
olması gereken sonuçların elle yazılarak örneklendirildiği ve bu sonuçlara nasıl varıldığına dair açıklama eklenmiş
özel bilgi içermeyen örnek belge üzerinden sorarsanız daha hızlı sonuca ulaşmanız ve çözüm önerileri almanız kolaylaşır.

.

Düşeyara bir şekilde dosyanıza uygulanır. Ama verdiğiniz dizi mantığı, sadece Ofis 365 versiyonlarına özeldir. Dinamik dizi diye adlandırılan bu yeni özellik, formülleri eğer aralık boşsa otomatik olarak genişletir. Yani ben dosyanızı açtığımda (mobilden yazıyorum şu an) dosyanızdaki formül muhtemelen çalışacaktır.
PC e geçince ekran atacağım.

Dosyanızı inceledim. İlk mesajınızda belirttiğiniz hususla istediğinizin alakası yok.

Benim bahsettiğim husus ise aşağıdaki gibi. Tek bir formül yazıyorum, Düşeyara sağa doğru 3 sütunu otomatik getiriyor.

Ekli dosyayı görüntüle Örnek1.xlsm

Tam olarak bulmak istediğinizi formülden bağımsız yazar mısınız?

Siz Alt Alta Verileri Formülle Yan Yana Getirme şuradaki gibi bir şey mi istiyorsunuz?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba ,
Eğer doğru anladıysam sheet sayfasındaki tabloda aynı müşteri kodlarından bazıları farklı ST ler ile eşleşiyor. Sizin istediğiniz müşteri kodlarının hangi ST ler ile eşleştiğini bulmak. Örneğinizde 2 den fazla eşleşme yok. Bu verilere göre bir çalışma yaptım. ST1 sütununda bir müşteri temsilcisinin listedeki ilk eşleştiği ST bilgisi geliyor. ST2 sütununda ise aynı müşteri temsilcisinin listedeki SON eşleştiği ST geliyor.
Örnek dosyanızda 2 den fazla eşleme olmadığı için sonuç istediğiniz gibi geliyor. Ancak eğer listede aynı müşteri kodu ile ilgili 2 den fazla eşleşme olursa ST2 sütununda listede SON EŞLEŞEN değer hangisi ise o gelecektir.
Kontrol edin lütfen. Kolay gelsin.
Not : Çözüm sağlamak amacıyla yardımcı sütun kullanıldı.

Ekli dosyalar

Merhaba ,
Eğer doğru anladıysam sheet sayfasındaki tabloda aynı müşteri kodlarından bazıları farklı ST ler ile eşleşiyor. Sizin istediğiniz müşteri kodlarının hangi ST ler ile eşleştiğini bulmak. Örneğinizde 2 den fazla eşleşme yok. Bu verilere göre bir çalışma yaptım. ST1 sütununda bir müşteri temsilcisinin listedeki ilk eşleştiği ST bilgisi geliyor. ST2 sütununda ise aynı müşteri temsilcisinin listedeki SON eşleştiği ST geliyor.
Örnek dosyanızda 2 den fazla eşleme olmadığı için sonuç istediğiniz gibi geliyor. Ancak eğer listede aynı müşteri kodu ile ilgili 2 den fazla eşleşme olursa ST2 sütununda listede SON EŞLEŞEN değer hangisi ise o gelecektir.
Kontrol edin lütfen. Kolay gelsin.
Not : Çözüm sağlamak amacıyla yardımcı sütun kullanıldı.
Merhaba,
formülleri,
B sütununa ST1 başlığında sadece 220 olanlar ; C sütununa ST2 başlığında sadece 226 olanlar gelecek şekilde
düzenlemeniz mümkün mü?

Mesajım konu dışıdır....

Bu sorunun çözümü Mesaj No.8 olarak işaretlenmiş....
Mesaj 8 ile bu sorunun çözümü arasında en ufak bir ilişki kuramadım.
Sebebini İzah eden olursa memnun olacağım....
Selamlarımla...