Çözüldü Çoketopla ve çokeğersay formül

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ismaill
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ismaill

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhaba,
ekli dosyada avrupa müşteri listesindeki verilere göre kırmızı ile işaretlenmiş sayfalarda tablo oluşturmam gerekiyor. tabloları formülledim ve istediğim sonucu alabiliyorum. fakat müşteri sayfasında "C" sütündaki satış temsilcisi ismi "D" sütünündaki ile aynı ise formül çalışmasın istiyorum. amacım hangi ST den Hangi ST ye kaç müşteri geçti. (veri devamlı güncellendiğinden manuel yapamaıyorum). aynı şekilde cari sayfasındada c ve d sütününda aynı isim yazıyorsa tabloda formülde gözükmesin.
yardımcı olabilen varsa sevinirm.

Ekli dosyalar

Merhaba @İsmaill .

Önce formül oluştururken kullandığınız B:B, C:C gibi tüm sütunu içine alan başvurular kullanmanın belgenizi yavaşlatacağını belirteyim.
Bunun yerine basit birkaç DİNAMİK AD TANIMLAMASI kullanarak, sadece son dolu satıra kadarki alana başvuru yapılmasını sağlayıp belgenizi hızlandırabilirsiniz.

Sorunuza gelince; formüllerinizi =EĞER(C$1=$A3;""; mevcut formülünüz ) gibi düzenlerseniz kesişim alanları boş kalır.
Ayrıca formüllerde; hata payı daha yüksek olan firma/temsilci adı yerine, müşteri kodu/temsilci kodu gibi kriterleri kullanmak daha doğrudur.

.

Merhaba @İsmaill .

Önce formül oluştururken kullandığınız B:B, C:C gibi tüm sütunu içine alan başvurular kullanmanın belgenizi yavaşlatacağını belirteyim.
Bunun yerine basit birkaç DİNAMİK AD TANIMLAMASI kullanarak, sadece son dolu satıra kadarki alana başvuru yapılmasını sağlayıp belgenizi hızlandırabilirsiniz.

Sorunuza gelince; formüllerinizi =EĞER(C$1=$A3;""; mevcut formülünüz ) gibi düzenlerseniz kesişim alanları boş kalır.
Ayrıca formüllerde; hata payı daha yüksek olan firma/temsilci adı yerine, müşteri kodu/temsilci kodu gibi kriterleri kullanmak daha doğrudur.

.
destek için çok teşekkürler.
dinamim ad tamlamasını biliyorum fakat kullanmak aklıma gelmemişti. önerdiğiniz gibi dosyayı güncelleyeceğim.
tekrar teşekkürler iyi çalışmalar