B

Çözüldü Birden Fazla Sayfada çokeğersay formülünü kullanma

bychilavert

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

Puantajımda 3 farklı sayfa bulunmaktadır. Bu 3 sayfada çokeğersay formülü ile BAĞLI OLDUĞU SGK'ya bakarak kaç tane "ARABULUCULU BİLDİRİMLİ FESİH" olduğunu İSTATİSTİK SAYFASINDA (1172;1173;1179) satırlarının altına yazmasını istiyorum.
Not : Tek sayfada istediğim sonuca ulaşabiliyorum ama diğer sayfalarda aynısı var mı diye bakmak istediğimde sonuca ulaşamıyorum.

Yapmaya çalıştığım formül :
=EĞERHATA(ÇOKEĞERSAY('KISIM-1 YOL İŞİ 72'!J6:J25;İSTATİSTİK!E1;'KISIM-1 YOL İŞİ 72'!BS6:BS25;"*"&"ARABULUCULU BİLDİRİMLİ FESİH"&"*");EĞERHATA(ÇOKEĞERSAY('KISIM-2 YOL İŞİ 73'!J6:J11;İSTATİSTİK!E1;'KISIM-2 YOL İŞİ 73'!BS6:BS11;"*"&"ARABULUCULU BİLDİRİMLİ FESİH"&"*");EĞERHATA(ÇOKEĞERSAY('KISIM-3 İSPİR YOL İŞİ 71 '!J6:J85;İSTATİSTİK!E1;'KISIM-3 İSPİR YOL İŞİ 71 '!BS6:BS85;"*"&"ARABULUCULU BİLDİRİMLİ FESİH"&"*");"")))

Ekli dosyalar

Merhaba

Puantajımda 3 farklı sayfa bulunmaktadır. Bu 3 sayfada çokeğersay formülü ile BAĞLI OLDUĞU SGK'ya bakarak kaç tane "ARABULUCULU BİLDİRİMLİ FESİH" olduğunu İSTATİSTİK SAYFASINDA (1172;1173;1179) satırlarının altına yazmasını istiyorum.
Not : Tek sayfada istediğim sonuca ulaşabiliyorum ama diğer sayfalarda aynısı var mı diye bakmak istediğimde sonuca ulaşamıyorum.

Yapmaya çalıştığım formül :
=EĞERHATA(ÇOKEĞERSAY('KISIM-1 YOL İŞİ 72'!J6:J25;İSTATİSTİK!E1;'KISIM-1 YOL İŞİ 72'!BS6:BS25;"*"&"ARABULUCULU BİLDİRİMLİ FESİH"&"*");EĞERHATA(ÇOKEĞERSAY('KISIM-2 YOL İŞİ 73'!J6:J11;İSTATİSTİK!E1;'KISIM-2 YOL İŞİ 73'!BS6:BS11;"*"&"ARABULUCULU BİLDİRİMLİ FESİH"&"*");EĞERHATA(ÇOKEĞERSAY('KISIM-3 İSPİR YOL İŞİ 71 '!J6:J85;İSTATİSTİK!E1;'KISIM-3 İSPİR YOL İŞİ 71 '!BS6:BS85;"*"&"ARABULUCULU BİLDİRİMLİ FESİH"&"*");"")))
Merhaba,
Eğer doğru anladıysam;
C3 hücresine aşağıdaki formülü yapıştırıp sağa doğru sürükleyerek çoğaltınız.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Not: Eğer İstatistik A sütunundaki verileri dikkate alarak diğer verileri de saydıracaksanız;
Aşağıdaki formülü C2 hücresine yapıştırıp sağa ve aşağı doğru çoğaltınız.

Kod:
(1 satır)

Not: Sayın @AhmetRasim ile aynı zamanda yazıyoruz belli ki. Kendisinin mesajını ikinci formülü ekledikten sonra gördüm. Formüller aynı. :)

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhabalar Sn. @ByChilavert

İstatistik sayfası;
-- C2 hücresine aşağıdaki formülü yazıp, sağa ve aşağı doğru diğer hücreler içinde çoğaltınız.
Kod:
(1 satır)

***Not: Sayfa açık olduğu için Sayın @PriveT 'in mesajını, paylaşımdan sonra gördüm, aynı formül oldu bilginize.