tukayf

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
=EĞERSAY(sube!$D$5:$D$1000;'C1'!E23)-ÇOKEĞERSAY(sube!$J$5:$J$1000;"Genel Hizmet";sube!$D$5:$D$1000;'C1'!E23)-ÇOKEĞERSAY(sube!$J$5:$J$1000;"CB";sube!$D$5:$D$1000;'C1'!E23)-ÇOKEĞERSAY(sube!$J$5:$J$1000;"Birim Dışı";sube!$D$5:$D$1000;'C1'!E23)-ÇOKEĞERSAY(sube!$J$5:$J$1000;"*kurs*";sube!$D$5:$D$1000;'C1'!E23)-ÇOKEĞERSAY(sube!$J$5:$J$1000;"*guz*";sube!$D$5:$D$1000;'C1'!E23)-ÇOKEĞERSAY(sube!$J$5:$J$1000;"*tut*";sube!$D$5:$D$1000;'C1'!E23)

Merhabalar. Bu formülü kısaltmanın mümkünatı var mıdır acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Merhaba aşağıdaki şekliyle deneyiniz. Aksi halde örnek dosya paylaşmanız gerekecektir hem sorunun anlaşılması için hem bizlerin de denemeler yapması için.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
Merhaba aşağıdaki şekliyle deneyiniz. Aksi halde örnek dosya paylaşmanız gerekecektir hem sorunun anlaşılması için hem bizlerin de denemeler yapması için.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
Yanıt için teşekkürler. Pc den deneyemedim. Maalesef kurum bilgisayarları çok kısıtlı bu nedenle sürekli reklam engelleyicisi uyarısı verip işlem yaptırmıyor.

Bilemedim, ne yazık ki sitemizden reklamları kaldırmamız mümkün değil.
Reklam engellemeri de gösterimleri engellediği için bu şekilde bir önlem almaktan başka çaremiz yok.

Bilemedim, ne yazık ki sitemizden reklamları kaldırmamız mümkün değil.
Reklam engellemeri de gösterimleri engellediği için bu şekilde bir önlem almaktan başka çaremiz yok.
Teşekkür ederim mobilden bağlanıp sonucu aldım. Çözüm için de ayrıca teşekkürler. Bt ye sorayım nasıl bi engelleme koymuşlar. Öğrenebilirsem tekrar dönüş yaparım. Kolay gelsin.