Çözüldü Birden Fazla Koşula Göre Filtre Yapma

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Burada yapmak istediğim şey mevcut örnekteki gibi gelen raporu sadece E sütunundaki çıkış tarihleri dolu olan hücrelerde hem B sütunundaki isimleri alfabetik sıralarken hem de E sütunundaki çıkış tarihleri küçük tarihten büyük tarihe doğru sıralama yapma hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Çözüm
Örnek belgede D ve E sütunundaki veriler tarih gibi görünse de METİN. Sanırım veriler başka kaynaktan bu haliyle alınabiliyor.

Her neyse, umarım istediğiniz şey budur.

Benim anladığım, ilgili veriler TARİHe dönüştürülecek ve E sütuna göre artan sıralama yapılacak,
E sütunundaki tarihler aynı ise bunlar da B sütununa göre alfabetik sıralanmış olacak.
Dolayısıyla; E sütunu boş olanlar, D sütunundaki tarihlere bakılmaksızın B sütununa göre alfabetik sıralı hale gelmiş olacak

VBA:
You must log in to view content
(7 satır)
Örnek belgede D ve E sütunundaki veriler tarih gibi görünse de METİN. Sanırım veriler başka kaynaktan bu haliyle alınabiliyor.

Her neyse, umarım istediğiniz şey budur.

Benim anladığım, ilgili veriler TARİHe dönüştürülecek ve E sütuna göre artan sıralama yapılacak,
E sütunundaki tarihler aynı ise bunlar da B sütununa göre alfabetik sıralanmış olacak.
Dolayısıyla; E sütunu boş olanlar, D sütunundaki tarihlere bakılmaksızın B sütununa göre alfabetik sıralı hale gelmiş olacak

VBA:
You must log in to view content
(9 satır)

Çözüm
Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi