YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Burada yapmak istediğim şey mevcut örnekteki gibi gelen raporu sadece E sütunundaki çıkış tarihleri dolu olan hücrelerde hem B sütunundaki isimleri alfabetik sıralarken hem de E sütunundaki çıkış tarihleri küçük tarihten büyük tarihe doğru sıralama yapma hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Çözüm
Örnek belgede D ve E sütunundaki veriler tarih gibi görünse de METİN. Sanırım veriler başka kaynaktan bu haliyle alınabiliyor.

Her neyse, umarım istediğiniz şey budur.

Benim anladığım, ilgili veriler TARİHe dönüştürülecek ve E sütuna göre artan sıralama yapılacak,
E sütunundaki tarihler aynı ise bunlar da B sütununa göre alfabetik sıralanmış olacak.
Dolayısıyla; E sütunu boş olanlar, D sütunundaki tarihlere bakılmaksızın B sütununa göre alfabetik sıralı hale gelmiş olacak

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)
Örnek belgede D ve E sütunundaki veriler tarih gibi görünse de METİN. Sanırım veriler başka kaynaktan bu haliyle alınabiliyor.

Her neyse, umarım istediğiniz şey budur.

Benim anladığım, ilgili veriler TARİHe dönüştürülecek ve E sütuna göre artan sıralama yapılacak,
E sütunundaki tarihler aynı ise bunlar da B sütununa göre alfabetik sıralanmış olacak.
Dolayısıyla; E sütunu boş olanlar, D sütunundaki tarihlere bakılmaksızın B sütununa göre alfabetik sıralı hale gelmiş olacak

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(9 satır)

Çözüm