Soru Birden fazla çalışma sayfası birleştirme

hutupis

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Ekli dosyada bulunan bakiyeler, çekler, anatablo, TL krediler ve diğer sayfalarının Rapor sayfasında birleştirebilir miyiz? Birleştirmeyi yaparken aşağıdaki kriterlere göre yapılabilir mi? Birleştirme yapıldıktan sonraki sıralama vade tarihine göre olsun lütfen. Ayrıca Anatablo ve TL krediler sayfalarında tutarlar gelirken “-” tutar olarak gelebilir mi?

1- Bakiyeler sayfasındaki örneğin AKBANK ve AKBANK BLOKE ÇEK toplamlarını alıp
Sırasıyla bugünün tarihi // Banka adı + bakiye// DVZ// tutar//bugünün tarihi

2) Anatablo sayfası için
Sırasıyla işlem tarihi // Banka adı + TİPİ(G.NAKDİ) // DVZ//TUTAR//VADE(tarih olarak)// SATICI + LC KREDİ NO

3) Çekler sayfası için
Sırasıyla bugünün tarihi// Verilen Cari-Kasa-Banka + ÇEK// DVZ//TUTAR//Vade Tarihi// Çek//Seri No + Alınan Cari Adı

4) TL Krediler için
Sırasıyla İşlem tarihi// banka adı + nakdi// DVZ//TOPLAM ÖDEME//VADE//Tutar + Faiz oranı + vade günü

5) DİĞER sayfası için
Sırasıyla Tarihi//Cari – Adı//DVZ //TUTAR//ÖDEME TARİHİ//AÇIKLAMA

Rapor sayfasında her bir sayfa için örnekler ekledim. Sadece vade tarihine göre sıralama yapmadım. Örnekleme daha net anlaşılsın diye.

Ekli dosyalar

İsteğinizle, konu başlığınız birbirine pek uymamış gibi geldi bana.

Gerekirse veri alınacak sayfalardaki veri miktarlarını bir miktar azaltıp,
bu örnek verilere göre aktarmaya ilişkin örnek vererek değil,
mevcut verilere göre olması gereken tüm verileri bir araya getirerek olması gereken durumu gösteren
yeni bir örnek belge yükleyin isterseniz.

Belki bir şeyler yapılabilir. Olması gereken TAM DURUM bir görülsün bakalım.
Bir de sonuç tablonuzun en sağına verinin geldiği sayfa adının yazılacağı bir sütun eklerseniz durum/istek daha anlaşılır olur gibi.

.

Anladığım kadarıyla Bakiyeler sayfası için BANKA ADI x 3 satırlık yapı dışında
diğer sayfalarda doğrudan tüm kayıtların aktarılması sözkonusu.

Başlamadan aklımda soru işareti kalmasın diyorum.
Çünkü kodlarda, sonradan düzenleme yapmak hep daha zahmetlidir.

.

Bakiyeler sayfasında sütün olarak usd eur tl satır olarak gelsin istiyorum BANKA ADI x 3 kastını bu sanırım. Bir de "Akbank" ve "AKBANK BLOKE ÇEK " he ikisi de aynı bankaya ait bakiye olduğu için toplam tutar rapor sayfasına gelmesi.

Son belgenizi, yazdıklarınızı da dikkate alarak detaylı gözden geçirdim.

Sayfalardaki işlemler birbirinden farklı;
bir sayfada sütunlar için koşullu toplama, koşullu toplama işlemine konu satırları hariç tutup,
boş hücre için de 0 değerli satır ekleyerek (satır sayısı)*3 satır oluşturma,
bir sayfa için NEGATİF değer getirme, bir sayfa için iki sütundaki verinin birleştirilmesi,
bazı sayfalarda tarih yok, günün tarihini bu tarih yerine kullanma,
sayfalar için ayrı ayrı sıralama vs. Üstüne bir de sonuç raporunun biçimlendirmesi olacak.

"Bakalım"...diyeceğim ama epey zahmetli iş.

.

Merhabalar,

Daha önceki talebimden bir kısmını kendim ilgili sayfalarda yaparak birleştirmeyi yapmak istiyorum.
Sayfalardaki SARI DOLGULU alanları başka sayfalardan buraya kopyalıyorum o yüzden o şekilde.
Umarım bu şekilde birleştirme yapılabilir.

1- Bakiyeler sayfası için
tarih(A1 sütunu) // banka (b2 sütunu)( Akbank – bakiye vs.) // DVZ (C D E sütunları USD Mİ EUR MU TL Mİ) // TUTAR // vade tarihi. Üç döviz
cinsinde de bakiye yoksa ilgili banka hiç gelmesin ( örneğin fibabanka)

2- Anatablo sayfası için
Sırasıyla işlem tarihi ( H sütunu) // BANKA ADI + TİPİ( A stünu) // DVZ ( B C D sütunu USD Mİ EUR MU TL Mİ) // TUTAR // VADE (S sutünu) // SATICI+ LC-KREDİ NO( E sütunu)

3- çekler sayfası için
tarih(A sütunu) // Verilen Cari/Kasa/Banka – çek ( B sütunu) // DVZ (K SÜTUNU) // TUTAR (J Sütunu) // vade tarihi ( F sütunu) // açıklama ( C sutünü)

4- TL krediler sayfası için
İşlem tarihi( I sütunu) // BANKA ADI – NAKDİ( A sütunu) // DVZ (H sütunu) // TOPLAM ÖDEME EKSİ ( C sütunu) // VADE ( J sütunu) // AÇIKLAMA ( B sütunu)

5- DİĞER sayfası için
Sırasıyla Tarihi//Cari – Adı//DVZ //TUTAR//ÖDEME TARİHİ//AÇIKLAMA

Ekli dosyalar

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar