Çözüldü Bir alanı biçim ve veriyle kopyalama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nasyarx

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamlar,
Sayfadaki bir alanı tarihe göre sayfa olarak yedekleyebilir miyiz? Ben denedim fakat gizli satır, sütunlar ve formüller de kopyalandı. Sadece biçim ve veriler kopyalansın istiyorum.
Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Şöyle deneyin (hücre/alan kopyala yapıştır değil, sayfayı bütünüyle kopyala, gereksiz satır/sütunları sil/ekle yöntemi düşündüm )

HATIRLATMA:
EKDERS isimli sayfanın kod bölümündeki makro kodlarının varlığını hatırlatmak isterim.
Bence bu kodların bir module taşınması için birşeyler yapılmalıdır.
Bu sayfanın kopyalanması, kodların da kopyalanası anlamına geliyor çünkü.

VBA:
You must log in to view content
(22 satır)

Evet belirttiğiniz yapıdaki kod ile makro kodları silinebilir ama;
işlemi döngüye alıp, ....(ActiveSheet.CodeName).... kısmını tanımlamanız/belirlemeniz gerekir.
Hangi Module/hangi safanın kod bölümü gibi.

Herneyse ben kendi çözümümü vereyim en iyisi.
Bu kez sayfayı bütün olrak kopyalamak yerine, aya ait sayfa yoksa ekleyerek, varsa o sayfada işlem yaparak,
alan kopyala/yapıştır, gereksiz kısımları sil şeklinde işşlem yapılır.
Sayfa adlandırmasında SAYISAL değer kullanmayı tercih ettim (02_21 gibi).

VBA:
(24 satır)

Selamlar Ömer bey,
Hafta sonu cevap veremedim. Kodlarınız harika olmuş. "Aya ait sayfa yoksa ekleyerek, varsa o sayfada işlem yaparak" diye yaptığınız işlemi "Güncelle", "farklı kaydet" ve "vazgeç" mesajı ile yapabilir miyiz?

10 numaralı cevapta verdiğim kodda yer alan aşağıdaki kırmızı satırın yerine, yeşil olan satırları ekleyin.

VBA:
(12 satır)

En iyisi belgeyi ekleyeyim.
Belgede iki adet düğme ekledim. Biri, kaydedilecek ay sayfasına da eklenen EKDERS sayfasına dönüşü sağlar,
diğeri ise aya ait sayfa kaydetmeyi sağlar.

Kodların nihai hali aşağıda gösterilmiştir (küçük değişiklik var) .

VBA:
(41 satır)

Ekli dosyalar

Sayenizde çalışanın sonuna geldim sayılır. "Hayır" seçeneğinde "Farklı arşivle" yapabilir miyiz? Görseldeki gibi.Teşekkürler.

Ekran AlıntSGDGısı.webp

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
İlgili aya ait sayfa zaten varsa mı bu dediğiniz olacak yoksa her ay kaydı sırasında mı bu soru sorulacak.
Aynı belgeye farklı isimle yeni SAYFA mı, yoksa ayrı bir excel belgesi olarak mı kaydetmek istiyorsunuz.

Ahmet değilim ama neyse artık, beni kastettiniz sanırım.

Son belgenize bakmadım.
Benim eklediğim son belgede; diyelim sayfada Şubat 21 seçili ve KAYDET düğmesine tıkladınız.
-- 02_21 diye sayfa yoksa, bu isimle sayfa oluşturulur ve kopyalama gerçekleşir,
-- 02_21 diye sayfa varsa karşınıza INPUTBOX gelir ve 02-21 isimli sayfanın olduğu, yeni bir isimle kayıt yapılması için sayfa adı sorulur.
Bu soruya İPTAL derseniz işlem yapılmaz, PHNnh142 yazıp işlemi onaylarsanız bu isimle sayfa oluşturulur ve kopyalama gerçekleşir.
-- Şubat seçimi değiştirilmeden tekrar kaydet düğmesine tıklarsanız INPUT BOX yine karşınıza gelir, bu INPUTBOXa 02_21 ve PHNnh142 dışında bir sayfa adı yazıncaya kadar INPUTBOX karşınıza gelir.

Olmayan nedir anlayamadım.
Öngördüğüm akışta bir sorun görmüyorum.

Okuldan acilen çıkmam gerekiyordu. O telaşla yazıyordum. Ve farkında olmadan telfonda görüştüğüm arkadaşın adını yazmışım.:) Yeni farkettim. Özür dilerim.
*Arsivle dediğimizde yeni sayfa olarak kaydediyor.( Sorun yok)
*Aynı isimde kayıt var ise iki seçenegim olsun. Ya aynı dosya üzerine kaydetsin, güncellesin.( ilk yaptığınız gibi) Ya da farklı isimde kaydedebilelim.( İnputbox)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
26