Soru belirli 2 veriye ait toplam sayıyı yazma

sepulastura

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhabalar

Liste sheetimde M sütunu ve V sütunundaki verilerim var.
M sütunumda ki veriler aşağıdaki gibidir. 3000 satır boyunca farklı hücrelerde bu veriler olduğunu düşünelim
10.10.x.x - 1
10.10.x.x - 2
10.10.x.x - 3
10.10.x.x - 4

V sütunundaki verilerim ise Tamamlandı ve Tamamlanmadı şeklinde iki tip veri vardır

"Adet" Sheetimde A sütununda a2,a3,a4,a5 e gelecek şekilde aşağıdaki verileri yazdım
10.10.x.x - 1
10.10.x.x - 2
10.10.x.x - 3
10.10.x.x - 4
B sütununda ise B2 ye aşağıdaki formülü nasıl bir formül yazmalıyım ki Liste sheetinde 10.10.x.x - 1 verisinin tamamlandı sayısını yazsın
B sütununda ise B3 ye aşağıdaki formülü nasıl bir formül yazmalıyım ki Liste sheetinde 10.10.x.x - 2 verisinin tamamlandı sayısını yazsın
B sütununda ise B4 ye aşağıdaki formülü nasıl bir formül yazmalıyım ki Liste sheetinde 10.10.x.x - 3 verisinin tamamlandı sayısını yazsın
B sütununda ise B2 ye aşağıdaki formülü nasıl bir formül yazmalıyım ki Liste sheetinde 10.10.x.x - 4 verisinin tamamlandı sayısını yazsın

bilgi ve yardımlarınızı rica ederim

Sayın @sepulastura .

Sorularınızı, cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda hazırlayacağınız
örnek belge üzerinden sorarsanız daha hızlı sonuca ulaşırsınız.

Yanlış düşünmüyorsam aşağıdaki formülü bir deneyin bakalım.

VBA:
You must log in to view content
(1 satır)

.

örnek dosyamı yollayamıyorum iş yerine ait çünkü. ama evet doğru anlamışsınız soruyu. fakat burda bu formülü bende uygulamıştım ama hata alıyordum

başka bir formülle yapma şansımız var mı acaba aynı sonucu verdirecek

Örnek dosyam ektedir. bu dosyayı kişisel bilgisayarımda hazırladım. sayfa1 ve sayfa2 ye göre formüllerim kişisel bilgsiayarımda çalışıyor.

ama iş pc sinde illere göre olan formül çalışırken 10.10.x.x li verilere ait verilerde #N/A hatası veriyor niye veriyor anlamadım

dolayısıyla ben evdeki pc den eklediğim dosyadanda yola ıksak işyerindeki excelde bu hata neden oluyor olabilir.

Ekli dosyalar

İkinci satırdaki formüllerinizdeki adres bilgilerini aralara $ işaretlerini ekleyerek Sayfa1!$D$2:$D$2000 gibi düzeltin.
10.10..... gibi veya Tamamlandı/Tamamlanmadı gibi verilerin başında/sonunda BOŞLUK karakteri filan var olabilir.
Bu durumu kontrol edin ve/veya bu sütunlardaki örnek verileri gerçek belgenizden KOPYALA-YAPIŞTIR yaparak örnek belgeye ekleyin bence.

.

Valla üstadım iş pc sinde olmuyor boşluk var mı yok mu her şeyi kontrol ettim formülüde $ lı yazdım ama malesef hata veriyor :( başka bir formül düzeneği önerebilir misiniz

=SUMPRODUCT(('Liste'!$M$2:$M$3000='Adet'!A2)*('Liste'!$V$2:$V$3000="Tamamlandı"))

Gerçek belgenizin farklı kaydet ile bir kopyasını çıkartın,
ardından formülle ilgisi olmayan sütunlardaki verileri silin, 10-20 satırlık gerçek veri olacak şekilde
fazla satırları da silip, formül uyguladığınız sayfadaki kriter hücrelerindeki verileri de yine gerçek veri hücrelerini kullanarak
A sütununa yapıştırın ve foruma ekleyin, belge üzerinden gidilsin.

.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7