Çözüldü Başlığa Göre Başka Bir Sayfadan Bilgi Alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teyadih

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Kolay gelsin arkadaşlar. Elektronik ortamdan çektiğim bilgileri Excel formatında UYAPTAN ÇEKİLENLER diye
kaydettikten sonra sicil numarasına göre sıra numarası yazdırıp, sıra numarası ve tablo başlıklara göre tablodaki formülü kullanarak bilgileri aldırıyorum.
Uyaptan çekilenler klasörüne sıra numarası yazmadan tablodaki formülü
sadece tablo başlıklarına göre alacak şekilde güncelleyebilir miyiz? Örnek dosyayı ekte gönderiyorum.
Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkür ederim

Ekli dosyalar

Çözüm
Uyaptan da direk veri çekilebilir. Tabi sayfa yapısını bilmek gerek. Yada makro ile kaydettiğin bilgileri direk aldırabilirsin. Her açılış da alacak şekilde yapılabilir bir butona tıklandığı anda olabilir. Seçenekleri değerlendirmeniz size kalmış bir durum.

Dosya açıldığında mevcut dosya içeriğini siliyor ve ilgili sütunlara değerleri getiriyor.

Not 1 : Dosya isimlerini ve sayfa isimlerini değiştirmeyiniz.
Not 2 : İndirdiğiniz dosya ile uyap dosyası aynı dizinde bulunmalıdır.

Ekte ki dosyayı inceleyiniz...

İlgili kod yapısı:

VBA:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(6 satır)
Uyaptan da direk veri çekilebilir. Tabi sayfa yapısını bilmek gerek. Yada makro ile kaydettiğin bilgileri direk aldırabilirsin. Her açılış da alacak şekilde yapılabilir bir butona tıklandığı anda olabilir. Seçenekleri değerlendirmeniz size kalmış bir durum.

Dosya açıldığında mevcut dosya içeriğini siliyor ve ilgili sütunlara değerleri getiriyor.

Not 1 : Dosya isimlerini ve sayfa isimlerini değiştirmeyiniz.
Not 2 : İndirdiğiniz dosya ile uyap dosyası aynı dizinde bulunmalıdır.

Ekte ki dosyayı inceleyiniz...

İlgili kod yapısı:

VBA:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(30 satır)

Ekli dosyalar

Çözüm
Elinize sağlık sayın cakarem makro daha kullanışlı ancak tüm bilgisayarlarda Microsoft olmadığı için makro çalıştırmada sıkıntı yaşıyoruz onun için formül kullanıyorum. formüllü güncelleyebilir miyiz?

Yani dosyanızı incelediğim de dosya da boşluklar ve alınmaması gereken değerler bulunmaktadır. Eğer satır sayısı fazla olursa dosyanız kasılacaktır. Kaldı ki bunun çözümü için şartlı bir dizi formülü kullanmak gerekmektedir. En temizi ve hızlısı makro geldi bana...
Yine formül isterseniz, bir bakayım. Formül ile çözüme ulaşabilirsem cevap yazarım olmadı formun diğer üstadları yardımcı olurlar...
@Ömer BARAN hocamın eline formüllerde su dökebilecek nadir insanlar tanıyorum. Belki Ömer hocam daha kolay bir yöntem bulabilir.:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6