Sıfıra Bölme Hatası

Sıfıra Bölme Hatası isimli dosya, Excel'de böyle bir hata ile karşılaştığınızda nasıl üstesinden gelmenizi öğretmek amacıyla eklenmiştir.

Sıfıra Bölme Hatası

Sıfıra Bölme Hatası

Üstte gördüğünüz gibi basit bir bölme işlemi yapıyoruz. Lakin bir tane verimizde ikinci sayımız 0. Matematikte bir sayının sıfıra bölünmesi mümkün olmadığından, gelişmiş bir hesap tablosu olan Excel'de bu işlemi reddetmektedir. Dolayısıyla üstte gördüğünüz üzere hata vermektedir.

Bu hatanın çözümü için Excel'in EĞER ve EHATALIYSA formüllerini kullanarak, hata yerine istediğiniz bir sonucu verebilirsiniz.

Sıfıra Bölme Hatası

Üstte gördüğünüz gibi biz hata yerine 0 vermesini sağladık.

Bu tür sorunlara dair hazırlamış olduğumuz #SAYI/0! hatası nasıl düzeltilir ve Excel Formül Hataları makalelerimizi ve Sıfıra En Yakın Sonuçları Bulma dosyamızı incelemenizi tavsiye ederim.

Sıfıra Bölme Hatası - Excel Özellikleri:

EĞER EHATALIYSA
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Sıfıra Bölme Hatası isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Sıfıra Bölme Hatası isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Metni Kaydır

Bir Excel hücresinde, üst resimdeki gibi yazdığınız metin, hücre genişliğini aşıyorsa ve siz bu genişliği arttırmadan, yüksekliğin otomatik olarak ayarlanmasını istiyorsanız;
Hücre seçiliyken, Excel Şerit Menü -> Giriş -> Metni Kaydır simgesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Metni Kaydır

Metni Kaydır
Yükleniyor...