Sıfıra Bölme Hatası

Sıfıra Bölme Hatası isimli dosya, Excel'de böyle bir hata ile karşılaştığınızda nasıl üstesinden gelmenizi öğretmek amacıyla eklenmiştir.

Sıfıra Bölme Hatası

Sıfıra Bölme Hatası

Üstte gördüğünüz gibi basit bir bölme işlemi yapıyoruz. Lakin bir tane verimizde ikinci sayımız 0. Matematikte bir sayının sıfıra bölünmesi mümkün olmadığından, gelişmiş bir hesap tablosu olan Excel'de bu işlemi reddetmektedir. Dolayısıyla üstte gördüğünüz üzere hata vermektedir.

Bu hatanın çözümü için Excel'in EĞER ve EHATALIYSA formüllerini kullanarak, hata yerine istediğiniz bir sonucu verebilirsiniz.

Sıfıra Bölme Hatası

Üstte gördüğünüz gibi biz hata yerine 0 vermesini sağladık.

Bu tür sorunlara dair hazırlamış olduğumuz #SAYI/0! hatası nasıl düzeltilir ve Excel Formül Hataları makalelerimizi ve Sıfıra En Yakın Sonuçları Bulma dosyamızı incelemenizi tavsiye ederim.

Sıfıra Bölme Hatası - Excel Özellikleri:

EĞER EHATALIYSA

Etiketler

#Sıfıra Bölme Hatası
Sayın ziyaretçi,

Sıfıra Bölme Hatası isimli dosyayı Doğrulanmış Hesaba sahip ve E-Posta Bültenimize Abone olan ExcelDepo üyeleri ÜCRETSİZ olarak indirilebilirler.

Dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve hesabınızı doğrulamanız yeterli olacaktır.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Filtre uyguladığınız alanlarda sıralama yapmak için:

Filtre uyguladıktan sonra, filtreyi uyguladığınız alanın yanındaki ok tuşuna basarak açılan menüden sıralama komutlalarını seçebilirsiniz.
Yükleniyor...