Çözüldü Yazdır Makrosu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan __TR__
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

__TR__

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, elimde toplamda 17 sayfa olan matbu bir form var. Satır sayısı değişken o yüzden, yazdırma işleminden önce boş olan satırları gizle makrosu ile gizleyip daha sonra son dolu satırın bulunduğu hücre aralığını aşağıdaki makro ile yazdırmak istedim, gizlenen satırlardan sonra sadece 1 sayfalık (2 veya daha fazlada olabilirdi) bir çıktı formu oluştu ancak 126 sayfanın 1. sayfası uyarısı alıyorum, bunu nasıl düzeltebilirim. Form 1 sayfaysa 1 sayfa yazdırsın 8 sayfaysa 8 sayfa yazdırsın istiyorum.

Kod:
You must log in to view content
(5 satır)

Merhaba Sayın @__TR__ .
Başka yolu da vardır belki ama aklıma ilk gelen pratik çözüm yöntemi, gizlenmeyen satırları,
oluşturacağınız ve sadece YAZDIRma işlemi için kullanacağınız yeni bir sayfaya aktarmak ve o sayfayı yazdırmak şeklinde oldu.

Yukarıdaki fikrimi de gözönüne alarak bir örnek belge (örnek belge özellikeri konusunda cevabımın altındaki İMZA bölümünü okuyunuz)
yüklerseniz onun üstünde düşünelim derim ben.

NOT: Bir süre bilgisayar başından kalkacağım, uygun olduğumda, başka bir arkadaşımız çözüm önerisinde bulunmazsa daha sonra bakarım.
.

Merhaba @Ömer BARAN hocam bu dosyayı aslında bir süre önce beraber hazırlamıştık. Ancak formlarda değişiklik olduğu için baştan tasarlamak zorunda kaldım, bir kısmını hallettim iki konuda yardıma ihtiyacım var birincisi bu yazdırma konusu ikincisi Birleştirme işlemi.

Birleştirme işlemi;
- Puantaj sayfasında bulunan isimler genelde birden fazla ve kaç kez olacağı değişken.
- Puantaj sayfasında bulunan isimler süzülüp Birleştirme Sayfasına aktarılacak,
- Kişiye hangi ödeme kodundan ödeme yapılıyor ise (101,102,103,109 vs) puantaj sayfasının "AN" sütunundaki toplam rakam Birleştirme sayfasındaki ilgili koda aktarılacak.
Örneğin x kişisinin puantaj sayfasındaki 101 ödeme kodunun "AN" sütunundaki toplam rakamı, Birleştirme sayfasındaki 101 ödeme kalemine 102-102'ye, 103-103'e, 109-109'a, yazılacak. Bu işlem herkes için uygulanacak.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

Merhaba @Ömer BARAN hocam bu dosyayı aslında bir süre önce beraber hazırlamıştık. Ancak formlarda değişiklik olduğu için baştan tasarlamak zorunda kaldım, bir kısmını hallettim iki konuda yardıma ihtiyacım var birincisi bu yazdırma konusu ikincisi Birleştirme işlemi .
Birleştirme işlemi;........Kişiye hangi ödeme kodundan ödeme yapılıyor ise (101,102,103,109 vs) puantaj sayfasının "AN" sütunundaki toplam rakam Birleştirme sayfasındaki ilgili koda aktarılacak.............
YAZDIRma olayı çözüldüğüne göre; BİRLEŞTİRME işlemi için yeni bir konu açmanızda yarar var.
Yeni konu açarken KOD sayfasındaki KODLAR bölümü ile BİRLEŞTİRME sayfasında D:O sütunlarındaki başlıkların birebir eşleşmesini sağlayın.
Ayrıca Puantaj sayfası F sütunundaki KODLARın
tümünün KOD sayfasındaki listede yer alıp almadığını kontrol edin.
KOD sayfasındaki KODLAR ile BİRLEŞTİRME sayfas 6'ncı satırdaki KODLAR
tam liste olarak yer alsın,
gerekirse BİRLEŞTİRME sayfasında veri yazılmayan kodlara ait sütunlar gizlenebilir.

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...