tahsinanarat

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
www.isyatirim.com.tr

Linkinden ekteki excel dosyama bütün firmaların belirttiğim tarih aralığını datalarını aktarmak istiyorum.
Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Çözüm
Merhaba,
PowerQuery ile ekteki dosyayı düzenledim. Kontrol edersiniz. Beklentinizi tam karşılıyor mu bakarsınız.
Dosyada ilgili hücrelere HİSSE adı, başlama - bitiş tarihlerini girdikten sonra VERİ sekmesinden "yenile" yaparak sorguyu yenilemeniz gerekmekte.

* Hisse ADI ,diğer sayfadaki hisse adı listesinden veri doğrulama kullanılarak alınıyor. Bu yöntemi istemezseniz veri doğrulamayı iptal edip direkt elle hisse adını BÜYÜKKARF olarak girmeniz yeterlidir. Hisse adlarını ilgili sitedeki yazılışı ile aynı yazmanız gerekir.
Merhaba,
PowerQuery ile ekteki dosyayı düzenledim. Kontrol edersiniz. Beklentinizi tam karşılıyor mu bakarsınız.
Dosyada ilgili hücrelere HİSSE adı, başlama - bitiş tarihlerini girdikten sonra VERİ sekmesinden "yenile" yaparak sorguyu yenilemeniz gerekmekte.

* Hisse ADI ,diğer sayfadaki hisse adı listesinden veri doğrulama kullanılarak alınıyor. Bu yöntemi istemezseniz veri doğrulamayı iptal edip direkt elle hisse adını BÜYÜKKARF olarak girmeniz yeterlidir. Hisse adlarını ilgili sitedeki yazılışı ile aynı yazmanız gerekir.

Ekli dosyalar

Çözüm
@ezelk
Sn. ezelk öncelikle cevabınız için çok teşekkür ediyorum, dosyayı dediğiniz doğrultuda kullanmaya çalışıyorum, ancak bir sonuç alamadım. Uzun süredir veri kaynaklarının yüklendiğini yazıyor. Bu kadar uzun sürüyormu, yoksa bir şeyleri yanlış mı yapıyorum. Veri doğrulamadan Firma adını seçip, tarih aralığını girdim VERİ/tümünü yenile ye tıklıyorum, birlikte kullanılmayan gizlilik düzeyine sahip.... diye devam eden bir uyarı veriyor.

Öncelikle excel versiyonunuz hangisi ? 2016 mı yoksa 2019 mu ?
Hata aldığınızda ekran görüntüsünü paylaşır mısınız ?
Muhtemelen excel ayarlarından kaynaklanan bir durum var.

@ezelk
Excel 2021 kurmuştum geçen hafta sonu, şimdi halen uğraşıyorum, Açılır kutudan seçerek girip yenile deyince sonuç aldım, şimdi Hisse Listesindeki Verileri döngüye sokarak Yenileye basıp gelen sonucu MASAÜSTÜ/ISMEN klasörüne A2 hücresinde firma adıyla kaydetmeye uğraşıyorum.
şöyle bir kod yazdım ama
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(39 satır)
Ama kaydedilen firmaların hep aynı datayla kaydedildiğini fark ettim.
Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Tekrar merhaba ,
anladığım kadarıyla dosya normal çalışıyor artık. Eğer yanıt "evet" ise benim yardımcı olabileceğim konu kalmadı. VBA bilmiyorum. VBA dışında eğer dosyada her şey beklediğiniz gibi ise lütfen bunu belirtin. VBA bilen arkadaşlarım yardımcı olacaktır.

Sevindim. vba konusu çözülmediyse ,son durumu iletin ya da yeni bir kayıt açın. konu tamamen çözüme ulaştıysa da lütfen konuyu "çözüldü" konumuna alın.
İyi geceler

Günaydın ,
Öncelikle dosya diğer sürümde ( 2019 ya da 2021 ) çalıştığına göre sorunsuz. Ofisteki 2016 için şunlara bakılabilir sanırım :
1 - Powerquery yüklü mü ?
2- Network üzerinden internete bağlanılıyor ise serverdan herhangi bir kısıtlama olabilir mi ?
bu soruların yanıtlarına göre durum belli olacaktır. Ama açıkçası powerquery yüklü ve herhangi bir kısıtlama yok ise neden çalışmadığını bulmam zor. Sürüm farkından kaynaklı ise zaten 2016 için deneme şansım yok.

Bu 2 maddeyi kontrol ettikten sonra, ofiste 2019 ya da üstü sürümde bilgisayar varsa dosyayı orada deneyebilirsiniz ya da network bağlantısını kullanmadan direkt internete bağlanıp deneyebilirsiniz.
İlk andan aklıma gelenler bunlar.

@ezelk
Hocam selamlar, Office 2016 da hiç bir türlü halledemedim, Evde Firmaları manuel seçerek Farklı kaydet makrosu ile bir klasörde biriktirdim, sonrada bu 263 dosyaya tek bir excel çalışma kitabında birleştirdim, 910000 satır kadar data olmuş oldu, İlgilendiğiniz için tekrardan çok teşekkür ederim, emeğinize sağlık.
Makro ile döngüye aldığımda yanlış olduğunu fark ettim, güncellemeyi yetiştiremediğinden ekrandaki datayı farklı bir isme kayıt yapabiliyor. Onun için en sağlıklısı manuel olarak sizin hazırladığnız dosya ile yaptım.
2016 da olmadığına göre konuyu kapatabiliriz hocam.

Geri bildirim için teşekkürler. VBA ile ilgili soru / problem var ise yen bir kayıt açarak oradan devam edersiniz.
Veri çekme işlemi tamam ise lütfen kaydı kapatın.
Kolay gelsin,

2 numaralı mesajda sağ taraftaki simgeden kapatabilirsiniz.

1694966343553.webp