Çözüldü VBA Olmadan Tabloya Veri Girme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vbas

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese merhaba.öncelikle konuyu doğru yere mi açtım emin olamadım değilse kusura bakmayın yöneticiler uygun yere taşırsa sevinirim.
değerli forum üyeleri sizlere bir sorum olacak sayfa 2 de bir tablom var
Yapmak istediğim sayfa 1 e bir alan oluşturup tabloya veri girmek istiyorum yani gerekli alanları doldurunca tabloya aktarılsın
Vba ile basit şekilde yapılabiliyor bilgim var ama bunu vba olmadan yapmak istiyorum mümkün mü acaba ?
Not:form özelliğini kullandım ama benim istediğim menüden form özelliğini açmak değil sayfada bu özelliğin olması

Çözüm
Excel'in üstteki arama çubuğuna "Form" yazın.
Veri tablonuz da seçili olsun o esnada...
Excel kendisi bir form üzerinden herhangi bir makro oluşturma gereği duymadan veri girişi yapmanıza olanak sağlayabilir.

Bunun dışında bir form üzerinden veri girişi yapmak isterseniz, VBA kullanmanız gerekir.
"Yok form üzerinden olmasa da olur" derseniz, zaten Excel'in kendisi veri girişi yapmak için tasarlanmıştır :)

İyi çalışmalar
Excel'in üstteki arama çubuğuna "Form" yazın.
Veri tablonuz da seçili olsun o esnada...
Excel kendisi bir form üzerinden herhangi bir makro oluşturma gereği duymadan veri girişi yapmanıza olanak sağlayabilir.

Bunun dışında bir form üzerinden veri girişi yapmak isterseniz, VBA kullanmanız gerekir.
"Yok form üzerinden olmasa da olur" derseniz, zaten Excel'in kendisi veri girişi yapmak için tasarlanmıştır :)

İyi çalışmalar

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
1
Geri