R

Çözüldü Tabloya Veri Girmeyi Otomatik Hale Getirme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan richicz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

richicz

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba.
Ben bir işçi acentasında çalışıyorum ve benim sorumluluğum tüm iş isteyen kişilerle görüşme yapmak.Kendimce yaptığım bir excel tablosu var.
Ama her defasında kişi ad soyad, telefon, deneyimler, görüşme zamanı, onaylandı/değil, ve ek bilgiler giren bir tablom var. İş isteyen hangi şehir ve fabrikadan ilgileniyor.

Sizlere sormak istediğim şey şudur. Ben bunu nasıl daha fazla kullanışlı yapabilirim. Yani ekleyim bazı şeyleri otomatikleştirmek isterim. Tıkla ve Seç gibi örneğin.Tabloyu daha çok zenginleştirmekte isterim.
Örneğin ortalama yaş grafiği, Cinsiyet, IRK (Bazıları çek vatandaşı , bazıları ukraynalı, bazıları bulgar falan).
Lütfen önerilerinizi paylaşırmısınız.

Teşekkürler

Çözüm
Gerçek bilgileri içermeyen dosyanızı benzer bir dosya paylaşabilir misiniz?
Verilerinizi devamlı bir excel dosyasında tutayorsunuz anladığım kadarıyla. Bir iş arayan birey geldiğinde isimler arasında arayıp bulmaya mı çalışıyorsunuz? Yoksa filtreleme yapıyorsunuz? Yada arayüz kullanabilir? Yada farklı bir excel sayfasında formüller ile ilgili veriler getirilip sonrasında ilgili değerler tekrardan geri aktarılabilir.
Yani tam olarak hangisi işinize gelir bilmiyorum. Bu nedenle önerebileceğim pek bir şey yok. Dosyanızı görebilirsek belki şu da olabilir diyebiliriz buda size alternatif bir seçenek oluşturur.
Gerçek bilgileri içermeyen dosyanızı benzer bir dosya paylaşabilir misiniz?
Verilerinizi devamlı bir excel dosyasında tutayorsunuz anladığım kadarıyla. Bir iş arayan birey geldiğinde isimler arasında arayıp bulmaya mı çalışıyorsunuz? Yoksa filtreleme yapıyorsunuz? Yada arayüz kullanabilir? Yada farklı bir excel sayfasında formüller ile ilgili veriler getirilip sonrasında ilgili değerler tekrardan geri aktarılabilir.
Yani tam olarak hangisi işinize gelir bilmiyorum. Bu nedenle önerebileceğim pek bir şey yok. Dosyanızı görebilirsek belki şu da olabilir diyebiliriz buda size alternatif bir seçenek oluşturur.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...