Çözüldü Toplamı Belli Sayıya Eşit Rastgele Sayı Üretme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sedonet23

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar. Okulda sözlü notunu belli sayıdaki kritere göre farklı sütunlara parçalamak istiyorum. Mesele 100 alan bir öğrenciye 10 kritere göre puan vererek toplamı 100 olsun istiyorum. Tüm kriterlerin toplamı sözlü notuna eşit olsun. Kriterlere rastgele puan versin istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

teşekkürler hocam. hocam her kriterin maximum puanı aynı olsa ve eksi ifadeler olmayacak şekilde nasıl ayarlarız ? mesela 100 alan öğrenci kriter sayısı 10 ise her kriter puanı 10 olsun ve toplamı 100 olsun. ayrıca formülde kriter sayısını nasıl değiştirmem gerek ? teşekkürler vakit ayırdığınız için

teşekkürler hocam. hocam her kriterin maximum puanı aynı olsa ve eksi ifadeler olmayacak şekilde nasıl ayarlarız ? mesela 100 alan öğrenci kriter sayısı 10 ise her kriter puanı 10 olsun ve toplamı 100 olsun. ayrıca formülde kriter sayısını nasıl değiştirmem gerek ? teşekkürler vakit ayırdığınız için

Merhaba,
Eğer her kriter puanını eşit istiyorsanız =not/kriter sayısı olarak kullanamıyor musunuz?

Moderatörün son düzenlenenleri:
merhaba en son son satıra 100 yazın tabloyu inceler seniz sorularınızın cevabını alırsınız diye düşünüyorum

hocam kriterlere verilen puanlar birbirine yakın şekilde dağılsın. sizin dosyada bazı kriterlere 0 puan bazılarına 50-60 puan veriyor. kriter sayısı değişiklik gösterebilir. farklı derslerde farklı sayıda kriter var. mesela 20 kriter varsa her kriterin max değeri 5 olmalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
9