Soru Sutundaki benzersiz verilere göre klasör oluşturmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tahsinanarat

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli örnek dosyamda servis kullananların bilgileri mevcut olup, bu bilgileri C sütunundaki servis isimlerine göre C:\SERVİSLER\ klasörü içerisine ayrı ayrı kalasör oluşturup, C sütunundaki Grup isimlerine göre gruplandırarak xls dosyası içerisine atacak.
Yani GÜNGÖREN - 1 servisi için bir klasör açıp içine GÜNGÖREN - 1_A grubu, GÜNGÖREN - 1_B grubu GÜNGÖREN - 1_C grubu ve GÜNGÖREN - 1_D grubu için ayrı ayrı ixs dosyası oluşturarak bilgiler ile birlikte aynı şabon doğruldusunda kaydedecek.

Örneğimizde C sütunundaki servis isimleri;
GÜNGÖREN - 1
GAZİOSMANPAŞA - 2
GAZİOSMANPAŞA - 1
GAZİ MAHALLESİ - 2
GAZİ MAHALLESİ - 1
FİRUZKÖY - 2
FİRUZKÖY - 1
FATİH
EYÜP
ESENYURT - 2
ESENYURT - 1
DAVUTPAŞA
BAYRAMPAŞA - 2
BAYRAMPAŞA - 1
BAHÇELİEVLER
AVCILAR - 1
Bu isimleri içeren Klasörler oluşturup A,B,C, ve D gruplarına göre kayıt yapacak.

Yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla
Tahsin ANARAT

Ekli dosyalar

Sn. Ömer Baran hocam çok teşekkür ediyorum, elinize sağlık. 100 satırlık bir data için denedim, biraz uzun sürüyor. Benim data sayım 4500 satır için olacak. Kodun hızlı çalışması için bir ilave yapılabilirmi? Teşekkürler.

Tekrar merhaba.
Belgenizde bir de BARAN isimli sayfa oluşturun;
sonra Sayfa1'deki başlık satırını, BARAN isimli sayfanın birinci satırına kopyalayın ve
A:F sütunlarının genişliklerinin de Sayfa1 'deki sütunlarla aynı olmasını sağladıktan sonra
aşağıdaki kodu çalıştırarak dener misiniz?
Yanlış düşünmüyorsam; hız esas olarak, veri miktarına değil oluşturulacak belge adetine bağlı olacaktır.
CSS:
You must log in to view content
(52 satır)

Tekrar merhaba.
Belgenizde bir de BARAN isimli sayfa oluşturun;
sonra Sayfa1'deki başlık satırını, BARAN isimli sayfanın birinci satırına kopyalayın ve
A:F sütunlarının genişliklerinin de Sayfa1 'deki sütunlarla aynı olmasını sağladıktan sonra
aşağıdaki kodu çalıştırarak dener misiniz?
Yanlış düşünmüyorsam; hız esas olarak, veri adetiyle değil oluşturulacak belge adetine bağlı olacaktır.
[Gizlenmiş içerik]

Sn. Ömer Baran Hocam; 61 servis (Klasör), 4000 veri üzerinde denedim, 577,77 zaman diliminde bitirdi hocam. Öncekine oranla bu daha güzel oldu, Çok teşekkürler ellerinize sağlık. Hayırlı geceler hocam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7