Çözüldü Sql Veri Tabanına Çoklu Kayıt Gönderme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Local

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba ekteki dosyamda Çoklu Kayıt Formunda tek seferde çoklu kayıtları gönderebilecek form mevcut tek seferde sql veri tabanına gönderme yapmak istiyorum form üzerinde açıklama mevcut ..

Ekli dosyalar

Çözüm
aşağıda; excelden SQL Servera veri aktarımını sağlayan 3 farklı yöntem gösterilmiştir.
en ağırı 3. yöntem yani ODBC Yöntemi ile olandır. Ama örnek olması açısından ekledim
Not 1: serverdaki tablonuzun özellikleri hakkında hiç bir bilgi vermemişsiniz -alanlar tarih mi, metin mi, para mı ondalık mı belirtilmemiş tarihse tarih formatı ne (yyyy-mm-dd mi dd/mm/yyyy) , metinse uzun mu kısa mı, ondalıksa nokta mı virgül mü belirtilmemiş - o nedenle kodlar kaba bir yaklaşımla ele alınmıştır. formatlar uygun değilse yapıya göre değiştirirsiniz
Not 2: excel gerçek anlamda bir veri tabanı programı olmadığından veri tipi ilk bir kaç satıra ( galiba ilk 8-10 satıra ) göre belirlenir. dolayısıyla dizi yöntemi dışındaki diğer 2 ADO yöntemi alan türü...
aşağıda; excelden SQL Servera veri aktarımını sağlayan 3 farklı yöntem gösterilmiştir.
en ağırı 3. yöntem yani ODBC Yöntemi ile olandır. Ama örnek olması açısından ekledim
Not 1: serverdaki tablonuzun özellikleri hakkında hiç bir bilgi vermemişsiniz -alanlar tarih mi, metin mi, para mı ondalık mı belirtilmemiş tarihse tarih formatı ne (yyyy-mm-dd mi dd/mm/yyyy) , metinse uzun mu kısa mı, ondalıksa nokta mı virgül mü belirtilmemiş - o nedenle kodlar kaba bir yaklaşımla ele alınmıştır. formatlar uygun değilse yapıya göre değiştirirsiniz
Not 2: excel gerçek anlamda bir veri tabanı programı olmadığından veri tipi ilk bir kaç satıra ( galiba ilk 8-10 satıra ) göre belirlenir. dolayısıyla dizi yöntemi dışındaki diğer 2 ADO yöntemi alan türü ilk 8-10 satırdan sonra değişiyorsa sorun çıkarabilir. mesela ilk 10 satır kısa metin ama 11. satır uzun metinse sadece kısa metin formatında veri aktarır.
Not 3: "depo" adındaki Veritabanını kullandığımdan DatabaseName = "Depo"
yazdım siz kendi çalışmanıza uyarlarsınız. benzer şeyler sayfa ve tablo adları için de geçerli
dilerim işinize yarar
iyi çalışmalar
1. Yöntem : Dizi olarak aktarma
VBA:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(71 satır)
2. Yöntem : ADO GetString olarak aktarma
VBA:
(71 satır)
3. Yöntem : ADO ODBC olarak aktarma
VBA:
(32 satır)

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
1