D

Soru Veri tabanına ekleme ve sorgulama

demguzar

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba hocalarım,
Ben okulumda kullanabilmek için bir deneme sınavı analiz ve karne programı yapmak için uğraşıyorum. Kısıtlı bilgim var ve vba dilini bilmiyorum. Takıldığım birkaç nokta var, yardımcı olursanız çok makbule geçer, mutlu olurum. Dosyayı ekliyorum.

İstediklerim şunlar:

1. Sayfa1 de yer alan bilgileri b2 hücresinden başlayarak dolu olan bütün sütun ve satırları seçerek veritabani sayfasında boş olan ilk hücreye yapıştırması. Amacım burada çocukların tüm sınav kayıtlarını tutabilmek ver karşılaştırma yapabilmek.

2. karne sayfasında yer alan öğrenci ismi ile veritabınında arama yaparak öğrenciye ait son 6 sınavı karne sayfasındaki sarı alana listelemesi

3. karne sayfasında bir döngü oluşturularak CQ4 hücresini 1 arttırarak sayfayı masaüstünde yer alan Rapor klasörüne L10 ve L8 hücresindeki değerleri birleştirerek oluşturacağı adla (yani şubesi okul numarası ve adı ile) A1:CA85 aralığını pdf olarak kaydedecek. Sınava katılan öğrenci sayısının toplamı yani 1 artış miktarının kaça kadar arttırılacağı CQ14 hücresinde var.

Lütfen üstadlar yardımınızı esirgemeyin. Saygılarımla.