Çözüldü Access Veritabanına LEFT JOIN Sorgusu Hazırlama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ssavas

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2021
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba değerli üstatlarım.
Access veritabanından left & join yöntemi ile listview'a veri almakla ilgili yardımlarınıza ihtiyacım var.

Userformda bulunan sorgu textbox'unda sorgulanan kimlik numarasına ait
1- ad soyad bilgisini tablo 1 den,
2- telefon numarasını tablo 2 den
3- e-posta bilgisini de tablo 3 alarak listview'da listelenmesi için gerekli olan left & join fonksiyonu nasıl tanımlanmalı.

Ekli dosyalar

Çözüm
diğer kodlarınıza dokunmadığımı belirtmiştim.Arama kutusuna tam ismi yazım ikinci eklenen düğmeye basmanız gerekiyordu. Anladığım kadarıyla eski kodları kullanmayacaksınız . yazılmış olan sorguyu eski kodlarınza ekledim
işlemlerinizi kayıtgetir prosedürüne yazdım. tablonuza alan ekledim. diğer alanlar başka maksatlarla kullanılabiliri düşüncesiyle onlara dokunmadan getir düğmesi ekledim ad ve soyada göre çalışır
Üstat ilginize teşekkür ederim.
Userform arayüzündeki sorgu sonucu tablo2 ve tablo3 ten her hangi bir veri gelmedi.
Access Veritabanına LEFT JOIN Sorgusu Hazırlama-1.webp

Ekli dosyalar

diğer kodlarınıza dokunmadığımı belirtmiştim.Arama kutusuna tam ismi yazım ikinci eklenen düğmeye basmanız gerekiyordu. Anladığım kadarıyla eski kodları kullanmayacaksınız . yazılmış olan sorguyu eski kodlarınza ekledim

Ekli dosyalar

Çözüm
Üstat elinize, emeğinize sağlık.
Çözüldü olarak işaretlemeden öğrenmek istediğim bir iki husus var. Aydınlatırsanız memnun olurum.
Access veri tabanına yeni bir tablo eklenirse veya çıkarılırsa sorguda ve kayıtgetir makrosundaki sql satırı nasıl revize edilmeli?

Benim gibi öğrenen/yeniliklere açık olan forumdaşların istifade etmeleri için çalışmanın son hali ektedir.

VBA:
You must log in to view content
(77 satır)

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
mevcut tablolardan birini çıkartırsanız çıkarılan tablonun ilişkisini ve o tabloya ait alanları silmeniz gerekir. Eklem işinde durum bunun tersi olacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5