Sipariş Takip Verilerini ListBox Nesnesine Ekleme

Çözüldü Sipariş Takip Verilerini ListBox Nesnesine Ekleme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Natlila
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Natlila

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar;

Hepinize iyi haftalar dilerim. Umarım güzel bir hafta geçiririz.
Sizlerden ricam şu; Birincisi güncelleme işlemi sırasında aşağıdaki hatayı almaktayım.
İkincisi Üretim Açma kısmında siparişi arattığımda da aşağıdaki iki hatayı almaktayım.
Üçüncü ricamda, sipariş Numarası otomatik olarak atanması. (Eğer mümkünse R harfi ile başlasın ve 0000001 şeklinde devam etsin.)

Şimdiden herkesin emeklerine sağlık.

Güncelleme Hatası.webp

Üretim Açma Hatası 2.webp

Üretim Açma Hatası.webp

Ekli dosyalar

Öncelikle Yardımınız için çok teşekkür ederim. Eklediğim ilk resimde "Bul" a basınca hata veriyor. Bende direk 2.resimdeki hataya yönlendiriyor. Niye oluyor çözemedim.

İkinci olarakta 3. sayfadaki sarı ile işaretlediğim yere numara otomatik kendisi atansın.

1.webp

2.webp

3.webp

Belgenin bütününü değerlendirmedim.
Sadece ilk ekran görüntüsüyle HATA alınan işlemle ilgili olarak baktım.

Yaptığım öneri ekran görüntüsünü verdiğiniz (ilk ekran görüntüsü)
Userform2'deki txtTcBul düğmesiyle ilgili kodla ilgiliydi.
Ekran görüntüsünde Userform2, sanırım frmuretim isimli userform.

Düğmenin adı TxtTcBul ama olayın TC ile bir ilgisi yok ve SİPARİŞ NO üzerinden arama yapıyor.
Yanılıyor muyum?

Siz belirttiğim değişikliği yapıp, txtTcBul isimli düğmeye tıklayın.

Ömer bey bu kodları ben başka birine yazmıştım bu listbox çocuk bilgileri formundaydı. Yeterli bilgi gelirse sorunu çözeriz. Ayrıca listbox hariç diğer kısımları düzenledim. Yazılana bakmadan tekrar yazmış

Son düzenleme:
@Natlila
"Üretim Formunu Aç" buradaki işlemin nasıl olacağını hala yazmamışsınız. Hangi sayfadan bilgileri alacak nereye kayıt yapacak kayıt yapılırken diğer sayfalarda başka bir işlem yapılacak mı? benzeri soruları cevaplayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...