PriveT

Çözüldü Tablodan Pdf Formatta Sipariş Fişi Oluşturma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan PriveT
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

PriveT

İlyas PINAROĞLU
Yönetici
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Makro üstadlarım merhaba,

Umarım ne istenildiğini anlatabilirim :rolleyes:
Ekli örnek dosyada firma isimleri yazılı sayfalar var.

Sizden yardımınızı rica ettiğim işlemler:
- Örnek olarak A Firmasında DÜZENLE butonuna bastığım zaman SİPARİŞ FORMU sayfasındaki ilgili yerlere örnekte elle yazdığım gibi bilgiler aktarılacak. (Tutar kısmı I sütunundan alınıyor)
Ve bu sipariş formu (mümkünse A5 boyutunda) PDF formatta (Dosya ismini C sütununlarından çekilen site ismi - evrak no vermesi güzel olur) bu excel doyasının bulunduğu klasöre veya masaüstünde herhangibir klasör içerisine (hangisi daha kolaysa) kaydedilecek. Ve K sütununa OK yazacak.
- Bakiye yani H sütunları kümülatif toplam yapacak. H2 hücresine bakiye tutarı yazılacak.
- ANA SAYFA sayfasına ise Firmalar (Sayfa isimlerindeki isimler) ve H2 sütunundaki bakiyeleri listelenecek.

Önemli detaylar:
1. Tablolarda G sütununa ödeme de giriliyor. Bu sebeple DÜZENLE tuşuna basıldığında aranılan koşul I sütununda rakam olması ve K sütununda OK yazmaması.
2. Sipariş sayfasındaki yüksek satır kafanızı karıştırmasın. Sadece A5 sayfasını dolduran bir görsel olması amacıyla bu kadar yüksek tutuldu.
Her seferinde 1 işlem yapılıyor. Yani K sütununda OK yazmayan ve I sütununda rakam olan sadece 1 firma ve 1 satır bulunuyor ve DÜZENLE tuşuna bastığımızda bu sayfanın bu satırının bilgileri aktarılmış oluyor. (Ve sonra da K sütununa OK yazılarak satır kapanıyor.)
3. Yeni firmalarla iş yapıldıkça firma isimlerini içeren yeni sayfalar ekleyeceğiz.

Ben örnek olarak sipariş sayfası ve diğer işlem talep ettiğim hücreleri elle doldurdum. Bu senaryoya göre en son A firmasının 1. sıradaki ABC Sitesi sipariş evrağı hazırlanmış. Ve daha sonra A firması 2. sıradaki ZZZ Sitesinin bilgileri girilmiş. Fakat henüz aktarma olmamış. DÜZENLE butonuna basıldığı zaman bu işlem Sipariş formuna aktarılıp ZZZ Sitesi-3 ismiyle PDF dosyası oluşturulacak.

Soru işaretlerini en aza indirebilmek biraz uzun bir anlatım oldu sanırım. Umuyorum anlatabilmişimdir ve zor bir talep değildir.

Şimdiden kendi adıma ve kullanacak arkadaşım adına teşekkür ederim.

Ekli dosyalar