B

Çözüldü Seyahat Görev Formu

bychilavert

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

Çalışmakta olduğum işyerinde araçlar günlük olarak (Araç bakım, Muayene, Seyahat) v.s. sebeplerle göreve gidip geliyorlar. SEYAHAT GÖREV FORMU sayfasında I1 satırına personelin T.C. Kimlik numarasını yazdığım zaman (Sicil No-T.C No, Adı Soyadı, Görevi, Bağlı Olduğu Birim) bilgileri gelmektedir.

T.C. kimlik No yazıp çıktı aldığım Her SEYAHAT GÖREV FORMU bilgilerini Log Sayfasında olan (Sicil No-T.C No Adı Soyadı Seyahat Vasıtası Gidiş Tarihi) alanlarına yazmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.

Ekli dosyalar

Sayın @ByChilavert .

İsteğinizle ilgili cümlede kilit nokta "çıktı aldığım" kısmı.
Bir sayfanın çıktısının alındığına dair belgeye yazılmış bir işaret/bir kayıt olmadan
bunun kontrolü veya buna bağlı başka bir işlem nasıl olacak?

Çıktı almak için makro mu kullanıyorsunuz?
"Evet" ise bu makroya küçük bir ilave yapılması gerekir (dosyada makro yok).
"Hayır" ise çıktı alma işlemi için bir makro oluşturmak ve
çıktı alma makrosunu çalıştırınca da LOG sayfasına istediğiniz kaydın yapılması kodlanabilir.

.

Merhaba Ömer Hocam;

Şimdiye kadar sadece yazdırıyordum makro felan kullanmıyordum. Makro ile olursa kullanım açısından rahatlık olur. Benim amacım personelin T.C. KİMLİK NO sunu girip (Sicil No-T.C No - Adı Soyadı - Görevi - Bağlı Olduğu Birim) bilgileri geldikten sonra (Seyahat Vasıtası - Gideceği Yer - Gidiş Tarihi - Dönüş Tarihi - Seyahat Süresi - Seyahat Sebebi - Düzenleme Tarihi) alanları doldurup yazıcıdan çıktı alıyorum. Sizin için zor olmayacaksa SEYAHAT GÖREV FORMU sayfasındaki bütün bilgileri her yazdırma işleminden sonra Log sayasına o personele ait bilgileri atması çok güzel olur.

Merhaba Ömer Hocam

Farklı bir kaynaktan aldığım ve şuan kullanmakta olduğum bir log kaydı alan kod var ama bunu bir türlü revize edip Seyahat görev formuna uygun hale getiremedim.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(17 satır)

Sayın @ByChilavert .

İsteğinizle ilgili cümlede kilit nokta "çıktı aldığım" kısmı.
Bir sayfanın çıktısının alındığına dair belgeye yazılmış bir işaret/bir kayıt olmadan
bunun kontrolü veya buna bağlı başka bir işlem nasıl olacak?

Çıktı almak için makro mu kullanıyorsunuz?
"Evet" ise bu makroya küçük bir ilave yapılması gerekir (dosyada makro yok).
"Hayır" ise çıktı alma işlemi için bir makro oluşturmak ve
çıktı alma makrosunu çalıştırınca da LOG sayfasına istediğiniz kaydın yapılması kodlanabilir.

.
Merhaba Ömer Hocam

Seyahat Görev Formu için bakabilme imkanınız oldu mu?

ö
Tekrar merhaba Sayın @ByChilavert .

Ekteki belgede hazırladığım uygulamaya inceleyip, deneyin bakalım.
Umarım istediğiniz gibi olmuştur.

Kullanılan kodlar aşağıda gösterildi.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(47 satır)
Ömer Hocam

Kod istediğim gibi ama t.c. yi girince direk yazdırıyor. Bunu butona bağlayamaz mıyız. t.c. yazıp aşağıdaki bilgileri yazdıktan sonra "yazdır" butonu olsa tıklayıp yazdırsam. Tam istediğim gibi olur eğer sizinde çok zamanınızı almayacaksa
Alınan Yolluk Avansı
Seyahat Vasıtası
Gideceği Yer
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Seyahat Süresi
Seyahat Sebebi
Düzenleme Tarihi

Belge içinde açıklama yapmıştım.
-- Yazdırılacak alandaki bilgileri silin,
-- TC yazın,
-- sonra boş hücreleri doldurun,
-- bilgi girişi tamamlanmışsa TC hücresinde F2 >> ENTER işlemi yapın.

Yine de uygun oduğumda bakmaya çalışırım.