C

Çözüldü İzin takip formunda 0 sonuç hatası

cahan2010

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Yıllık izin takip formunda, A3-A25 hücreleri arası 25 personel olduğunu varsayıyorum.
G3 hücresine girilen formül; kullanılan izini gösteriyor.
=F3-E3
H3 hücresine girilen formül; kalan izni izini gösteriyor.
+D3-G3
Kalan izin B26 da Tına isimli personelin hizasına kalan izni otomatikman gelmesi gerekiyor.
Formül +MİN(EĞER($C$3:C4=C5;$H$3:H4))
sonuç 0 oluyor. Sorun nasıl çözülür.

Ekli dosyalar

Selamlar,
Anladığım kadarıyla, bir dokuman hazırladım... İncelersiniz....

Fakat,

mesajımda da belirttiğim 2. ve 3. maddeler için durum tam net değil bence....

2. durum için;

Her yıl için Genel Merkezden geldiği için her yılı AYRI takip etmelisiniz... Ortada izin hakedişlerine yönelik bir kural olmadığından yıl geçişlerinin nasıl yapılabileceği belirsiz....
Her Yıl için AYRI takip yapılmalı...

Hazırladığım dosya da sadece 2021 yılı için geçerli.
2022 gelince, bu dosyayı şablon gibi kullanıp 2022 verileri girilebilir.

3. durum için,

Bu ifadeler benim anlamlandırabileceğim gibi değil maalesef....

Hazırladığım dosyada da Başlangıç - Bitiş arasındaki kullanılan izin günleri formüle edilmedi.
Çünkü
Soru :
Başlangıç Tarihi
: İzinli olunan ilk gün müdür? Yoksa o gün çalışılıp, ertesi gün mü izine çıkılır?
Bitiş Tarihi : İzinin bitiş günü müdür? Yani bitiş tarihinde personel izinli olup ilk iş gününde mi iş başı yapar. Yoksa izin dönüşü İşe başlama tarihi midir? Bitiş tarihi Cuma olursa personel (A ya da B grubu hangi gün iş başı yapar?
Hem bu tarihleri ve hem de kullanılan izin günü hesabını netleştirmek için, Örneklendirmek gerekiyor.
Örnek 1 :
A grubu : 01.05.2021 (dikkat 1. Mayıs Tatil) günü izin başlama tarihi-- İzin bitiş ise 30.05.2021
B grubu : 01.05.2021 (dikkat 1. Mayıs Tatil) günü izin başlama tarihi-- İzin bitiş ise 30.05.2021

detaylı açıklamalı olarak (çünkü Mayıs ayında hem resmi tatil, hem Ramazan Arefe ve hem de Ramazan Bayramı var) kaçar gün izin kullanmış olurlar...
Örnek 2:
A ve B grubu için
Başlama Tarihi : 02.05.2021 yazıyor (Pazar günü)
Bitiş tarihi de : 18.05.2021 yazıyor...
Bu personeller hangi gün izine başlarlar ve hangi gün iş başı yaparlar? Kaçar gün izin kullanmış olurlar...
Örnek 3:
A ve B grubu için
İzinli olunan ilk gün 07.05.2021 Cuma günü.... Ve 11.05.2021 Salı günü de iş başı yapacak...
Bu durumda hafta sonu kesintileri nasıl?

Bu örneklerin açıklamalarından hareketle belki Kullanılan İzin Gününü formüle edebilirsem, dosyaya eklerim... Tabi ki hazırlanan dosya işime yarar ve kullanabilirim derseniz...
Hayırlı geceler. Ne zamandır. Konuyu inceleyememiştim. Dosya ile ilgili aşadıki hususları açıklamak mümkünmü:
H sheeti gizleyebilirmiyim.
Asıl listedeki sicil listesini hangi sayfadan girebilirim.
İzin sorgulama nerden yapılacak.