Çözüldü Seçili satırları seçilen sayfalara aktarma

NADIRYILDIZ

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Satırı komple seçip.örneğin 7.satırı isteğe göre 2 sayfaya veya 20 sayfaya aktarım yapabilirmiyiz.burada sadece tek satır değil değişik satırları seçerek 7.10.13.50 vb….değişik sayfalara SAYFA 2 - 3 - 20 -50. aktarmak istiyorum.burada önemli olan T sütunu ile sınırlı kalmayacak yada 15.satırla sınırlı kalmayacak.yada 4 sayfayla sınırlı kalmayacak.liste geniş ve uzun olacak.
Teşekkürler

Ekli dosyalar

Bir'den fazla satırı seçip seçilen bu satırların tümünü, yine bir şekilde seçeceğiniz sayfalara aktarmak istiyorsanız;
kanaatim o ki; bu işlem için bir userform tasarlamanız, bu userformda en azından;
-- biri sayfadaki kayıtların yer aldığı (1'den fazla seçime izin veren) bir Listbox veya Listview nesnesiyle,
-- satırların gönderileceği sayfaları seçmek üzere, yine 1'den fazla seçime izin veren ikinci bir Listbox veya Listview nesnesi ve
-- işlemi tetikleyecek bir ComandButton nesnesi
olmalıdır. Başka türlü pek mümkün görmüyorum. Neticede iki ayrı seçim/seçim listesi olması gerekiyor.

.

Son belgenize bakmadım.
Çözüme ulaşmışsanız (hayırlı olsun) neyine bakacağım?

Belirttiğim şekilde bir Userform tasarımı yapmışsanız uygun vakitte bakmaya çalışırım.

.

Dosyayı şimdi açtım.

Userform tasarımı tek Listbox içeriyor ve aktarılacak satırların sayfadan seçilmesini,
aktarma yapılacak sayfa adlarının ise form üzerinden seçileceğini öngörüyor.

Bu işler tarz meselesi, anladığım kadarıyla tasarım da size ait değil (önerdiğim gibi çift Listbox yok).
O zaman yapılan tasarıma uyacaksınız demektir.

Başkasının oluşturduğu kodlamaya ne diyebilirim ki?
Ben olsam şöyle kodlardım, böyle yapardım, şu kontrolü eklerdim, şunu engellerdim vs beyhude laflar olur.

.

Bir'den fazla satırı seçip seçilen bu satırların tümünü, yine bir şekilde seçeceğiniz sayfalara aktarmak istiyorsanız; kanaatim o ki; bu işlem için bir userform tasarlamanız, bu userformda en azından;
-- biri sayfadaki kayıtların yer aldığı (1'den fazla seçime izin veren) bir Listbox veya Listview nesnesiyle,
-- satırların gönderileceği sayfaları seçmek üzere, yine 1'den fazla seçime izin veren ikinci bir Listbox veya Listview nesnesi
ve
-- işlemi tetikleyecek bir ComandButton nesnesi
olmalıdır. Başka türlü pek mümkün görmüyorum. Neticede iki ayrı seçim/seçim listesi olması gerekiyor.

.
Fikrimi yazmıştım.
Tavsiye ettiğim şeyi yapmamı beklemiyorsunuz umarım.

Belirttiğim şekilde bir form tasarlayıp onun üzerinden yürüyecekseniz forum ve bizler buradayız.

Yok eğer benim için biri hazırladı/kodladı diyorsanız ve oradaki yapıya sadık kalacaksanız diyecek bir şeyim yok.
Dosyanız kullanılabilir vaziyette zaten.

.