Soru Seçili Olan CheckBoxları X Olarak Sütuna Yazdırma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bygantar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bygantar

Normal Üye
Üstadlar Merhaba
1 nolu resimde bir userformum var ve bu userformda ilgili verileri yazdıktan sonra en son checkboxlar var nakit havale vs vs. şeklinde, yapılan tahsilatın ne şekilde yapıldığını buradaki checkboxlardan exell dosyasındaki (2 nolu resimdeki sütunlara) true ise "x" tıklı değilse boş olarak aktarmak istiyorum ve kaydet tuşuna basınca userformdaki sıra no hangisi ise o satırın karşılığı olan 2. resimdeki checkboxlardaki J K L M sütunlarına tıklı olup olmamasına göre aktarmak istiyorum örn= J sütunu Nakiti temsil ediyor.

bunu nasıl yapabilirim yardımcı olabilrimisiniz

Aslında özetle tek yapmak istediğim userforma ne girdiysem kaydet dedikten sonra TAHSİLAT sayfasına aynen bunu aktarmak tek yapamadığım yeni eklediğim Ödeme Şekli bölümü bunuda check boxlarla yapmak istiyorum
exell dosyamda sayfa ismi TAHSİLAT

(Not: Dosya çok büyük ve çok kişisel veri olduğu için dosyayı paylaşamıyorum.)

Ekli dosyalar

• 2.webp
    2.webp
    14.4 KB · Görüntüleme: 5
Sayın @bygantar .

Gerçek belgenizin kopyası şeklinde (gerçek verileri temsil edebilecek nitelikte birkaç satırlık veri olması yeterlidir)
örnek belge yüklerseniz daha hızlı ve net çözüme ulaşmanız kolaylaşır.
Ayrıca, kullanılan UserForm ve bu Userform'a ait kodlar da dosya içerisinde olsun.

Ekran görüntüsü üzerinden verilecek cevapların istenilen sonucu vermesi ve/veya gerçek belgeye uyarlanması daha zordur.

.

Bu arada kodlarınızın ADO , formül yada find vs... ile yapılmış olabileceği için cevap verecek arkadaşımızın örnek dosyaya ihtiyacı elzemdir.

ÜSTADLAR REVİZE ETMEK GEREKİRSE taleplerim şu şekildedir.
1-kayıt formundan tahsilat girdiğimde ödeme şeklinde checkboxlardan hangisi tıklı ise tahsilat sayfasına X harfini yazdırabilirmiyiz
2-kayıt formunda yan tarafındaki süzdürme bölümünde (şuan pasif) tarih-isim soyisim-makbuz no- sıra no şeklinde getirip süzdürme işlevi ekleyebilirmiyiz

Ekli dosyalar

Kayıt kodlarındaki 4 satırı aşağıdakilerle değiştirip denermisiniz.

If CheckBox1.Value = True Then Cells(Satır, 10) = "X" 'NAKİT
If CheckBox2.Value = True Then Cells(Satır, 11) = "X" 'KKARTI
If CheckBox3.Value = True Then Cells(Satır, 12) = "X" 'HAVALE
If CheckBox4.Value = True Then Cells(Satır, 13) = "X" 'ÇEK