Çözüldü Satır Sayısına Ulaşınca Farklı Dosya Olarak Kaydetme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

baydd

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Tekrar merhaba.
Muhasebe programım 100 satır olarak dosya alıyor. Benim yapmak istediğim her 100 satırda dosyayı sıralı olarak csv kaydetmek. Şimdiden teşekkür ederim..

Merhaba Sayın @baydd .

Sorunuzu, cevabımın altında yer alan İMZA bölümündeki açıklamalar doğrultusunda oluşturacağınız
bir örnek belge üzerinden sorarsanız, sonuca ulaşmanız kolaylaşacaktır.

Veri alınacak sayfa adı nedir? Veri alanı hangi sütunları kapsamaktadır?
Tüm sütunlar mı csv uzantılı dosyaya aktarılacaktır?
Aktarılan kayıtlar belgede durmaya devam mı edecektir, yoksa silinecek midir?
Aktarılacak veriler için SAYI/METİN/TARİH vs bir biçimlendime yapılacak mıdır?
Belgenizde başlık satırı var mıdır, varsa csv uzantılı dosyaların herbirinde bu başlık satırları aynen yer alacak mıdır?
vs vs.

Gördüğünüz gibi, netleşmesi gereken çok husus var ve sizin bir örnek belgeniz yok.
İstediğini hususu yapılabilir olarak gördüğümü belirteyim.

Elimdeki dosya daha uzun ama 500 kayıtlık örneği gönderiyorum. 1 satırda yer alan tarih / belge no / açıklam Tutar / Matrah / Kdv bütün dosyalarda kalacak ve her bir 100 satırı fatklı csv dosyası olarak kayıt yapacak. Teşekkür ederim.

Merhaba Sayın @baydd .

Sorunuzu, cevabımın altında yer alan İMZA bölümündeki açıklamalar doğrultusunda oluşturacağınız

Belgenizde başlık satırı var mıdır, varsa csv uzantılı dosyaların herbirinde bu başlık satırları aynen yer alacak mıdır?
vs vs.

Gördüğünüz gibi, netleşmesi gereken çok husus var ve sizin bir örnek belgeniz yok.

Cevap olarak yazdım dosyayı ekleyemedim cevapta.
Merhaba Sayın @baydd .

vs vs.

Elimdeki dosya daha uzun ama 200 kayıtlık örneği gönderiyorum. 1 satırda yer alan tarih / belge no / açıklam Tutar / Matrah / Kdv bütün dosyalarda kalacak ve her bir 100 satırı fatklı csv dosyası olarak kayıt yapacak. Teşekkür ederim.

Örnek dosya hala yok.

Bence sonuca ulaşmak için, bir adet kaynak belge, bir adet de hazır csv formatlı belge eklemelisiniz.

Örnek belgeler, gerçek belgelerle aynı yapıda olursa sorduğum hususlar da cevabını bulmuş olur.
Yoksa gereksiz vakit/emek harcanmış olur diye düşünüyorum.

Tekrar merhaba.

Açıklamalırınızdan; eklediğiniz belgenin A:F sütun aralığı dahil edilerek,
başlık satırı dahil 100'er satırlık CSV uzantılı belgeler (her belgede başlık satırı olacak şekilde) oluşturmak istediğiniz anlaşılıyor.
Kod yenilendi : 17.12.2019 16:36
-- satış faturaları sayfasına bir adet düğme/şekil/metin kutusu ekleyin,
-- alt taraftan sayfanın adına fareyle sağ tıklayarak KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin,
-- karşınıza gelecek VBA ekranında, sağdaki boş alana aşağıdaki kod blokunu yapıştırın,
-- sayfaya eklediğiniz düğme/şekil/metin kutusuna fareyle sağ tıklayarak MAKRO ATAyı seçin,
-- açılacak küçük ekranda aşağıdaki makronun adını fareyle seçerek işlemi onaylayın.

Artık bu düğme/şekil/metin kutusuna fareyle tıklayarak, gerekli CSV uzantılı belgeler,
bu excel belgesinin bulunduğu dizine, gg_aa_yyyy_sf_01..... gibi sondaki sayı 1'er artarak isimlendirilmiş
CSV begeleri kaydedilecektir.
CSS:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(26 satır)

Tekrar merhaba.

Açıklamalırınızdan; eklediğiniz belgenin A:F sütun aralığı dahil edilerek,
başlık satırı dahil 100'er satırlık CSV uzantılı belgeler (her belgede başlık satırı olacak şekilde) oluşturmak istediğiniz anlaşılıyor.

[Gizlenmiş içerik]

Hocam Öncelikle yardımız için teşekkür ederim. formül çalışıyor lakin sorun şuki bütün satırları tek bir satırda birleştiriyor.

Hocam Çok teşekkür ederim. Totaldedeki yardımlarınız sayesinde günler gürecek işleri saatlere indirdim. Saatler olmasıda çeken proğramdan kaynaklı yoksa dakkikalar içinde çözülmüş olacak.

Sayın @baydd . önceki verdiğim kodu (8 numaralı cevap) yeniledim (sayfayı yenileyerek ilgili cevabı kontrol edin)
Kod'un yeni haliyle 50.000 satırlık veri ile denediğimde,
506 adet CSV belge benim bilgisayarımda (kuvvetli sayılmaz) 2,5 saniye de oluşturuldu.
.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
16