T

Çözüldü Satır ve Sütun Bilgilerine Göre Düzenleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tInkelbel

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba daha önce başka bir forum sitesinde sorunuma ÖMER BARAN çözüm bulmuştu. Fakat buradan yardımcı olabileceiğinizi iletti. daha önce yardımlarınızla benim için çok büyük yük olan bir rapordan kurtulmuştum fakat dün formül sonucunun yanlış olduğunu fark ettim. her arana değerde olmasa da bazılarında tarih veya supplier ismi yanlış geliyor. size tarihin yanlış gelen örneğini gönderiyorum. konu ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çözüm
-- Mevcut makroları tek makro içerisine aldım (esas olarak kodlarda bir değişiklik yok, sadece birleştirdim).
-- Ekteki belgede; bir adet AD TANIMLAMASI eklenmesi yeterli oldu ( adı EALAN ).

Artık formüllerinizin de güncellenmesine gerek kalmadan
Q sütununa ekleyeceğiniz ve 1'den başlayıp 1'er artarak vreceğiniz sıra numaralarına göre
(yeni veri eklediğinizde eklenen satırlar için de kaldığı yerden devam etmek üzere sıra numarası verdiğinizde)
formüller kendini güncelleyecek, eklenen yeni veri satırları için de işlem yapacaktır.
.
Eyvallah.
Çevrenizdeki Ms. Excel kullanıcılarını forumumuzdan haberdar etmeniz,
Ms. Excel konusundaki bilgi ve tecrübenizin de artmasını temin etmek üzere forumumuzda daha sık ve daha uzun süreli çevrimiçi kalmanız
ricasıyla iyi günler dilerim.
.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...