Çözüldü personel başarı oranı hesaplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arzufidan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar, sürücü kursunda çalışıyorum direksiyon sınavları sonunda eğitimcilerimizin başarı oranlarını hesaplamak amacıyla bi tablo oluşturmak istiyorum ama nasıl formulize edeceğim hakkında hiçbir bilgim yok ne yazıkki. başarı kriterlerimizi paylaşsam bana yardımcı olup yol gösterir misiniz rica etsem?

Merhaba, forumumuza hoşgeldiniz Sayın @arzufidan .

Sorularınızı örnek belge üzerinden sorarsanız çözüme daha hızlı ulaşabilirsiniz.
Örnek belgenin özellikleriyle ilgili açıklama mesajımın altındaki İMZA bölümünde var.

Bu açıklamalara göre hazırlayacağınız bir örnek belge ekleyip, olması gereken sonucu örneklendirerek açıklama yazınız.

.

Yeniyim kusura bakmayın. örnek tablo ekledim. yapmaya çalıştığım sarı boyamış olduğum sıfır toplam aday ve başarılı değerler baz alınarak manuel olarak hesaplayıp yazmış olduğum sıfır aday başarı oranı (%69,2) nı formulize edebilmek tabi yine aynı şekilde artı 2 başarı oranı da yapmış olucam. ilginiz için çok teşekkür ediyorum

Ekli dosyalar

Yeniyim kusura bakmayın. örnek tablo ekledim. yapmaya çalıştığım sarı boyamış olduğum sıfır toplam aday ve başarılı değerler baz alınarak manuel olarak hesaplayıp yazmış olduğum sıfır aday başarı oranı (%69,2) nı formulize edebilmek tabi yine aynı şekilde artı 2 başarı oranı da yapmış olucam. ilginiz için çok teşekkür ediyorum

Merhaba,
Yanlış anlamadıysam;
sıfır aday başarı oranı için G16 hücresine =B17/B16
artı 2 aday başarı oranı için G21 hücresine =B22/B21
yazmanız yeterli olmuyor mu?

Rica ederim.
Sonuç bildirimi için teşekkürler.

çok oldunuz demezseniz bi sorum daha olacaktı. ekteki şekilde her ay için yapılan sınav sonuçlarınının verilerini hazırlayacağım ya elimde bir de her eğitmenin başarı grafiği olsun istiyorum örn y kısmı yüzdelik oranlar, x kısmı ayların yazılı oldugu alan farklı renklerde grafik çizgilerle de sıfır ve artı 2 adaylar grafik ile sunulmuş olur exceli çok bilmediğim için yapamadım tarif etmenizi rica edebilir miyim?

Ekli dosyalar

çok oldunuz demezseniz bi sorum daha olacaktı. ekteki şekilde her ay için yapılan sınav sonuçlarınının verilerini hazırlayacağım ya elimde bir de her eğitmenin başarı grafiği olsun istiyorum örn y kısmı yüzdelik oranlar, x kısmı ayların yazılı oldugu alan farklı renklerde grafik çizgilerle de sıfır ve artı 2 adaylar grafik ile sunulmuş olur exceli çok bilmediğim için yapamadım tarif etmenizi rica edebilir miyim?

Estağfurullah,
Burada olma amacımız insanlara yardımcı olmaktır.
Sizden ricam yeni yardım isteğiniz için uygun bir başlıkla yeni bir konu açar mısınız?
Böylece aynı konuda yardıma ihtiyacı olan diğer üyelerimiz de başlıktan konuyu anlayıp faydalanabilirler.
İyi akşamlar.

Estağfurullah,
Burada olma amacımız insanlara yardımcı olmaktır.
Sizden ricam yeni yardım isteğiniz için uygun bir başlıkla yeni bir konu açar mısınız?
Böylece aynı konuda yardıma ihtiyacı olan diğer üyelerimiz de başlıktan konuyu anlayıp faydalanabilirler.
İyi akşamlar.

açtım hocam yeni başlık, ilginiz için çok teşekkür ediyorum. iyi akşamlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
8