Q

Soru Pdks sistemlerinden veri Çekme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan qiwert
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

qiwert

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Pdks parmak izi / kart okuyucu / yüz tanıma sistemlerinden veri Çekme
Merhaba
iş yerinde kullanmış olduğumuz Personel Puantajları için kart okuyucu cihaz var vede cihaz IP adresi ile ağda çalışmakta yapmak istediğim cihaza bağlanıp günlük personel yoklama verilerine ulaşıp excelde işlemek kendi puantaj sistemimi PDKS sistemi kurmak istiyorum.

Bunun için hangi kütüphanelerden yararlanmak gerekiyor elinde örnek syntax olan varmı ?

Excel'in Dış Veri Al özelliğini kullanarak PDKS sisteminizin veritabanına bağlantı kurabilirsiniz.
Ya da kodlamaya hakimseniz ADO özelliği ile de veri çekebilirsiniz.
Lakin Veritabanının türüne, Kullanıcı Adı ve Şifresine ihtiyacınız var.
Bu bilgileri de genellikle Bilgi İşlemciler paylaşmayabilirler.

Mesela buradaki dosyada Bardes Programının veritabanından direk Excel'e veri aktarılmaktadır. Lakin yineliyorum, Kullanıcı Adı ve Şifrenizi mutlaka bilmeniz gerekir.

Excel'in Dış Veri Al özelliğini kullanarak PDKS sisteminizin veritabanına bağlantı kurabilirsiniz.
Ya da kodlamaya hakimseniz ADO özelliği ile de veri çekebilirsiniz.
Lakin Veritabanının türüne, Kullanıcı Adı ve Şifresine ihtiyacınız var.
Bu bilgileri de genellikle Bilgi İşlemciler paylaşmayabilirler.

Mesela buradaki dosyada Bardes Programının veritabanından direk Excel'e veri aktarılmaktadır. Lakin yineliyorum, Kullanıcı Adı ve Şifrenizi mutlaka bilmeniz gerekir.
İlginiz için teşekkur ederim.
Verdiğiniz linkte VİP ÜYELER indirebilir yazmakta
verit abanına veri aktarımı yapmayan bir cihaz var kendi hafızasında tutuyor ve ağda bir IP adresi ile haberleşen farklı bir program veri alabiliyor. Program harici ben kendi çalışmamı yapmak istiyorum. Cihaza bağlanmak için hangi kütüphane porttan veri çekmek için hangi özelliği kullanmam gerekir onunla ilgili bir syntaks örnegi işimi görür

Evet ExcelDepo dosya indirebilmek için ücretli üyelik isteyen bir platformdur.
Cihaza bağlanmak için hangi kütüphane porttan veri çekmek için hangi özelliği kullanmam gerekir onunla ilgili bir syntaks örnegi işimi görür

Bahsettiğiniz türde örnek verdiğim linkteki dosya zaten.

Burası bir destek forumudur, sorulara cevap verilir, örnek vs yapmak gibi bir uygulamamız bulunmaz.
Sadece VIP Üyelik almış üyelerimize destek olmak için DOSYALAR modülüne ara ara dosya ekleriz.
Dosyalar modülü dışında bir alana örnek dosya yüklemek site kurallarına aykırıdır.

Bilginize sunar, iyi çalışmalar dilerim.