Y

Çözüldü Excelde Pdks Raporuna Biçim Uygulama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
FACE sayfasındaki mevcut kod ile PDKS hareketlerini departmanlara aktarma işleme yapma çalıştığım mevcut kodun format revizesi nedeniyle yeni formata uyarlanması hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Çözüm
Kırmızı yerleri değiştirin.

For i = 4 To Sonsf
Set ara = dt.Range(dt.Cells(5, "C"), dt.Cells(SonDt, "C")).Find(sf.Range("B" & i).Text, , , , , , xlWhole)
gun = (Day(sf.Range("E" & i)) * 2) + 8
If Not ara Is Nothing And sf.Cells(i, 7) <> Empty Then
If sf.Range("E" & i) Mod 7 = 1 Or Application.Cou............sf.Range("E" & i)) = 1 Then
sutun = 12
Else
sutun = 10
Nedenini anlayamadığım şekilde;
düzenli olarak, harcanan emekleri ÇÖP haline getiriyorsunuz.

Yaptığınız format değişikliklerini bile açıklamıyorsunuz ve bulmaca çözmemizi bekliyorsunuz.
Eski ve yeni belgelerinizi aynı anda açıp, tek tek ne değişmiş diye kontrol edilmesini istemiş oluyorsunuz.
Bu nedenle; kod güncellemesi değil bununla uğraşılmasına neden oluyorsunuz.

Şuraya satır/sütun ekledim, şuradaki satırı/sütunu sildim, şu sütunu şuradan şuraya taşıdım diye açıklamak zor olmasa gerek.

Uyarı için çok teşekkür ederim.

Formatta yapılan değişiklikler;
  • Rapor başlıkları en üste satır eklendiği için 2 Satıra alındı.
  • Veri Başlangıcı (Listeleme) 2 satır iken 4 satırdan başlatıldı.
  • Sağ tarafa sütun eklenmesinden dolayı, A sütunundaki Sicil Numaraları B Sütununa alındı
  • I Sütunu eklendiği için Çalışma saatleri, fazla mesailer ve çalışılan saat J sütunundan başlatıldı.

Kırmızı yerleri değiştirin.

For i = 4 To Sonsf
Set ara = dt.Range(dt.Cells(5, "C"), dt.Cells(SonDt, "C")).Find(sf.Range("B" & i).Text, , , , , , xlWhole)
gun = (Day(sf.Range("E" & i)) * 2) + 8
If Not ara Is Nothing And sf.Cells(i, 7) <> Empty Then
If sf.Range("E" & i) Mod 7 = 1 Or Application.Cou............sf.Range("E" & i)) = 1 Then
sutun = 12
Else
sutun = 10

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...